A megyei másodosztályban is pörögtek az események. Az első osztályú fordulóról ITT tudsz bővebben olvasni.

Eurotrade megyei II. osztály, 2. forduló

Ez a két csapat tavaly még újonc volt, most azonban már-már rutinos tagjai a másodosztálynak. A Pilismarót remekül rajtolt, hiszen az első fordulóban is meggyőző fölénnyel nyertek, most pedig egy hetest gurítottak a Szomódnak. Schubauer és Gerencsér is duplázott, az első félidő még szoros volt, a második már kevésbé. Paxián mindössze tizenöt percet töltött a pályán, és így is összejött neki a dupla…

Bar-Nul Szomódi SE–Pilismarót SC 0-7 (0-2)
Baj, vezette: Horváth István (Szabó Géza, Jámbor Bence)
Szomód: Kovács J. – Székely (Gerencsér Á. D., 59.), Szentiványi, Fekete (Marosi, 82.), Szili, Fail (Török, 78.), Metzger, Lounes, Bujdosó, Vörös, Lengyel (Vajas, 46.). Technikai vezető: Purgel Károly.
Pilismarót: Stefanek – Kovács D. (Schubauer, 21.), Pintér G., Iván, Eichenwalder (Paxián, 75.), Kovács P., Horváth D. (Kneiszel, 29.), Méhes, Pintér M. L. (Sáros, 59.), Gerencsér G., Imre (Kaszás, 83.).
Gólszerző: Kovács D. (0-1) a 10., Schubauer (0-2) a 22., Schubauer (0-3) az 53., Paxián (0-4) a 80., Gerencsér G. (0-5) a 84., Paxián (0-6) a 85., Gerencsér G. (0-7) a 90. percben.

Az újonc Bajót továbbra is remekel. Ezúttal az Ászárt múlták felül. A vezetést ugyan viszonylag korán megszerezte az Ászár, de még az első félidőben fordítani tudott a Bajót. A szünet után aztán gyorsan még két gólt rúgtak, majd mindkét csapat kétszer betalált. Galba végül mesterhármassal zárt, és ha úgy vesszük, ez jelentette a különbséget.

Bajóti Szikra SE–Ászár KSE 6-3 (2-1)
Bajót, vezette: Hartdégen Zsolt (Udvardi Krisztián, Kiszi Levente).
Bajót: Juhász D. – Kaptás, Aradi Zs. (Urbán, 60.), Prskó, Rácz, Aradi S. (Kovács P., 82.), Török, Kovács R. Sz., Zsarnai (Teiter, 46.), Galba (Kecskés, 85.), Juhász T. (Kuthy, 72.). Technikai vezető: Dudás Júlia.
Ászár: Molnár M. J. – Bősze (Pásztor, 67.), Büki, Ligeti, Baksa, Kiss, Verebics, Hnizda, Tapolcsányi, Németh (Répási, 51.), Molnár N. (Takács, 66.).
Gólszerző: Kiss (0-1) a 7., Kaptás (1-1) a 24., Aradi S. (2-1) a 42., Galba (3-1) a 47., Aradi Zs. (4-1) az 57., Baksa (4-2) a 68., Galba (5-2) a 71., Kiss (5-3) a 74., Galba (6-3) a 86. percben.

A Bana az első fordulós vereség után most viszonylag simán nyert a Süttő ellen. A vezetést itt is a vendégek szerezték meg, de a Bana még a szünet előtt fordított. A térfélcserét követően ugyan egyenlített a Süttő, de itt ki is fogytak a lőporból, nem úgy, mint a hazaiak: Szabó góljai után Dobai duplázott, így végül sima lett a hazai győzelem.

Banai KSK–Süttői SC 5-2 (2-1)
Bana, vezette: Varga Imre (Mohos Kitti).
Bana: Pirik – Brulich, Szabó (Molnár, 75.), Márkus, Vincze D. (Tuboly, 46.), Vida, Rózsahegyi (Zsolnai J., 80.), Dobai (Zsolnai A., 86.), Róth G., Róth M. (Vincze Á., 46.), Járóka. Technikai vezető: Angyal Roland.
Süttő: Király – Nagy, Varga M., Tárai G., Szakmáry, Simon, Balogh, Tenki, Varga Á., Juhász (Kerékgyártó, 46., Buxbaum, 83.), Belovai. Vezetőedző: Mátyás Zsolt.
Gólszerző: Tenki (0-1) a 9., Nagy (1-1, öngól) a 37., Róth M. (2-1) a 41., Varga Á. (2-2) az 51., Szabó (3-2, 11-esből) a 66., Dobai (4-2) a 78., Dobai (5-2) a 84. percben.
Kiállítva: Varga Á. (Süttő) a 68. percben.

A Bokodnak továbbra sem megy, így pedig nehéz lesz nekik ez a szezon. A két szezonnal ezelőtti bajnokcsapatból szinte senki sem maradt, a csapat még nincs összeszokva. Ezt hamar kihasználta a Gyermely, már a negyedik percben megszerezték a vezetést, ami a félidőbeli állást is jelentette. A szünet után volt egy gólváltás, majd a találkozó végén a Gyermely ismét eredményes volt, így végül haza is vitték Bokodról a három pontot.

Bokod Erőmű LE–Gyermely 1-3 (0-1)
Bokod, vezette: Lovas Gábor (Tatár Levente, Linn Kevin).
Bokod: Farkas G. – Herceg, Bognár, Gruber, Farkas P. B., Mohácsi (Pányi, 46.), Sáry, Marton, Földi (Kisvári, 60.), Babicz (Pápai, 83.), Antal (Váradi, 70.). Technikai vezető: Horváth Szabolcs.
Gyermely: M. Nagy – Varga, Veszelovszki (Sándor, 46.), Nagy Sz. Gy., Kiss T., Németh (Nagy Zs., 46.), Kiss G., Balázs, Kohon (Fridrich, 86.), Gombás, Felsőházi (Gyuricza, 65.).
Gólszerző: Nagy Sz. Gy. (0-1) a 4., Kiss T. (0-2) a 60., Pányi (1-2) a 67., Nagy Sz. Gy. (1-3) a 85. percben.

Az újonc Császár nem adja könnyen a bőrét! Az Ete bajnokesélyesként van kikiáltva, a Császár pedig újoncként várta őket. A hazaiak lendülete sokáig kitartott, hiszen az első félidőben kétgólos előnyre tettek szert. Az Ete aztán megemberelte önmagát, és végül sikerült egyenlíteni, de vélhetően a találkozó előtt a Császár aláírta volna az egy pontot is – más kérdés, hogy a szünetben már nem igazán…

Császári SE–Etei SE 2-2 (2-0)
Császár, vezette: Ferling Ákos (Pluhár Máté Mihály, Füstös Bálint).
Császár: Karászi – Cseh, Szabó M., Mész G., Bauer (Demeter M., 80.), Rendes, Vincze (Áment, 77.), Lázár (Bagócsi, 68.), Szabó G., Szabó P., Csonka.
Ete: Mantler – Vági (Szíjj, 46.), Rigó, Puzsoma, Gyüszi, Roll, Szeles, Tóth L. R., Járóka, Tóth H., Proceller. Vezetőedző: Nagy Géza.
Gólszerző: Rendes (1-0) a 17., Szabó P. (2-0) a 40., Rigó (2-1) a 63., Járóka (2-2) a 67. percben.

Két meccs: két kiütés. Ez a Környe idei mérlege. Ezúttal Kocsra látogattak, és nemigazán hagytak kételyeket. Pedig a vezetést A Kocs szerezte meg a második percben, de itt véget is ért a hazaiak gólöröme. A szünetben még 1-1 volt, de a térfélcserét követően beindultak a vendégek, és végül hétig meg sem álltak. Pankotai és Kovács is duplázott.

Kocs KSE–Környe SE 1-7 (1-1)
Kocs, vezette: Szűcs Sándor (Drabon Barnabás, Kiss Márton Attila).
Kocs: Asbóth – Kovács I. (Kovács K., 80.), Takács Zs. (Dombi, 68.), Kisék Sz., Barsi R. (Vajda, 84.), Kisék B., Takács L. (Kvittung G., 80.), Barsi Zs., Gombik T., Szőnyi (Nagy, 68.), Gombik L. Vezetőedző: Bódis Tamás.
Környe: Varsányi – Kozár, Zelenai, Bombicz, Pankotai (Kishonti, 80.), Kovács R. (Csukás, 75.), Békefi, Szalczinger (Göböly, 74.), Matláry, Ligacs, Török (Tóth, 80.). Vezetőedző: Mészáros István.
Gólszerző: Gombik L. (1-0) a 2., Pankotai (1-1) a 8., Kovács R. (1-2) a 60., Bombicz (1-3) a 66., Török (1-4) a 67., Kovács R. (1-5) a 74., Pankotai (1-6) a 79., Csukás (1-7) a 85. percben.

A Felsőgalla előbb pénteken nyert kiütéssel, majd vasárnap egy góllal. Most utazniuk kellett, méghozzá Piliscsévre, de ez sem jelentett gondot. Az egyetlen gólt Kósa szerezte, így a Felsőgalla két mérkőzés után hat ponttal áll, míg a Piliscsév nullával.

Piliscsévi SE–TÉG-Felsőgalla 0-1 (0-1)
Piliscsév, vezette: Büki Gábor (Szabó Gergely Máté, Kiszely Kevin László).
Piliscsév: Török – Rábl, Mészáros (Laskai, 70.), Tirpák, Béres (Morecz R., 61.), Hutera, Danov, Kucsera (Bogárdi, 61.), Morecz B. (Varga, 55.), Koller, Tillman. Technikai vezető: Mesterházi Csaba.
Felsőgalla: Hanus – Magyari V., Komáromi, Együd, Magyari M. (Szabó, 46.), Hajzer (Mata, 46.), Szabacsi, Eipl, Zettisch, Méhész, Kósa. Vezetőedző: Mesterházi Gábor.
Gólszerző: Kósa (0-1) a 12. percben.

A forduló meglepetése! A Tatabányai Vasas – leánykori nevén Vértesi Erőmű – pénteken beleszaladt a késbe, azonban vasárnapra felszívta magát. A Mocsa érkezett, és a Mocsa esélyes a dobogóra. Ennek ellenére a szünetben már kettő volt a hazaiak előnye. Sőt, a térfélcsere után jött a harmadik is. Ezt követően a Mocsa egyenlíteni tudott, de ahelyett, hogy a negyediket meglőtték volna, Turza talált be, aki történetesen a hazaiak játékosa, így végül a Vasas otthon tartotta a három pontot.

Tatabányai Vasas–Mocsa KSE 4-3 (2-0)
Tatabánya, vezette: Baranyai László (Kreitl Tamás, Szijártó Márton).
Tatabányai Vasas: Tamtam – Somogyi, Hegedűs, Turza, Balogh, Szigeti, Csaplár (Auerbach P., 86.), Halász, Lakatos, Horváth (Papp, 81.), Szeibert. Technikai vezető: Györgykovács Zoltán.
Mocsa: Kovács – Vass (Süveg, 46.), Pokk J., Rácz R., Jordán, Farkas (Prógli, 46.), Csizmadia, Karsai (Kántor I. Sz., 63.), Varga (Rácz J. R., 46.), Czifra, Kántor K.
Gólszerző: Horváth (1-0) a 37., Halász (2-0) a 45., Horváth (3-0) az 53., Prógli (3-1) az 58., Csizmadia (3-2) a 65., Csizmadia (3-3) a 77., Turza (4-3) a 86. percben.

Az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzésen
TÉG-Felsőgalla–Tatabányai Vasas 8-1 (5-0)
Tatabánya, vezette: Szűcs Sándor (Papes Dávid, Drabon Barnabás).
Felsőgalla: Hanus – Magyari V., Komáromi (Szabó, 68.), Együd, Nagy, Hajzer (Zettisch, 55.), Szabacsi, Eipl (Magyari M., 63.), Kósa, Kiss, Hagymási (Mata, 55.).
Tatabányai Vasas: Tamtam – Hegedűs, Turza, Balogh, Lakatos, Győrfi-Sánta (Papp, 63.), Horváth, Schaffhauser (Somogyi, 73.), Szigeti, Juhász (Auerbach Á., 63.), Szeibert. Technikai vezető: Auerbach Péter.
Gólszerző: Magyari V. (1-0) a 7., Szabacsi (2-0) a 22., Szabacsi (3-0) a 26., Kiss (4-0) a 34., Szabacsi (5-0) a 37., Szabacsi (6-0, 11-esből) a 54., Turza (6-1) az 57., Szabacsi (7-1) a 80., Magyari V. (8-1) a 86. percben.