A harmadik fordulót játszották a harmadosztály déli csoportjában. Már csak két csapat maradt hibátlan, mutatjuk az összefoglalót:

Mészáros&Mészáros megyei III. osztály, Déli csoport, 3. forduló

Az Almásfüzitő hozta a szokásosat, ismét egy kiütés tőlük. Ezúttal a Kisigmánd volt a szenvedő alany. A hazaiak a dobogóért mennek ebben a szezonban is. A három pont sorsát viszonylag hamar eldöntötték, hiszen a szünetben már három gól volt a különbség, a kérdés csak az volt, hogy mennyi lesz a vége. Végül hét lett, ráadásul ezt a hét találatot hat különböző ember szerezte.

Almásfüzitői SC–Kisigmándi KSK 7-0 (3-0)
Almásfüzitő, vezette: Udvardi Krisztián (Holczhacker Attila György).
Almásfüzitő: Bodzay – Sáling K., Mózes, Himler (Szederkényi, 75.), Kiss (Sáling G., 39.), Illek (Réti, 74.), Kolompár (Kálmán, 69.), Hamza, Vona (Cseh, 63.), Balogh (Doma, 43.), Szabó. Vezetőedző: Berlik Zsolt.
Kisigmánd: Farkas F. – Szalai J. I., Csige, Takács, Sándor, Széles, Csordás (Zalka, 78.), Farkas J., Kugli (Bokros, 52.), Szalai Á., Maráz.
Gólszerző: Kolompár (1-0) a 12., Balogh (2-0) a 27., Kiss (3-0) a 38., Mózes (4-0) a 49., Hamza (5-0) az 55., Sáling G. (6-0) a 73., Hamza (7-0) a 84. percben. Kiállítva: Farkas F. (Kisigmánd) a 90. percben.

A Bakonysárkány számára nem kezdődött jól a szezon, hiszen ez a második sima veresége a csapatnak. A Kisbér egy meglepő vereséggel nyitott, de azóta már ez volt a második sikerük. A szünetben csak kettő volt a fór a vendégeknek, de a térfélcserét követően nem maradt több kérdés. Cser és Otoltics is kettőt vágott.

Bakonysárkányi SE–Kisbéri SSE 0-5 (0-2)
Bakonysárkány, vezette: Fehér György.
Bakonysárkány: Ambrus – Varga T. M. (Czulák, 80.), Róth (Ősz, 26.), Tóth R. F., Végh, Horváth, Németh, Király (Kecskés, 55.), Petőcz (Rakita, 70.), Varga F. (Glaser, 75.), Merkl (Szilágyi, 46.). Technikai vezető: Mikola Géza.
Kisbér: Cserteg – Otoltics (Wendl, 86.), Gyöngyösi (Farkas, 81.), Kósz, Horváth Á., Szabó, Tóth G., Papp, Korompay (Sinigla, 82.), Cser, Wolf.
Gólszerző: Otoltics (0-1) a 3., Cser (0-2) a 17., Otoltics (0-3) a 60., Gyöngyösi (0-4) a 72., Cser (0-5) a 83. percben.

Ez a találkozó óriási rangadó volt az előző szezonban, de eddig úgy tűnik, hogy erre az esztendőre a Csém tudta megtartani jó formáját. A Naszály az első félidőben elvesztette a meccset, hiszen a hazaiak már háromgólos előnnyel mentek a szünetre. A meccs végén ugyan Nagy betalált, de ez már csak kozmetikázásra volt elég. A Csémnek és a Naszálynak is három pontja van három fordulót követően.

4-9 és 15-1? Semmi különös, csak a mennyei megyei

Csémi SE–Weldtech-Naszály SE 3-1 (3-0)
Csém, vezette: Németh Richárd (Dénes Levente).
Csém: Blascsák – Gyányi (Szlukovényi, 55.), Buzás, Körmendi, Juhász (Farkas, 76.), Szabó, Kollár (Vas, 89.), Gulyás J. (Bagó, 90.), Torday, Gerencsér, Dián G. (Pénzes, 79.). Naszály: Nagy P. – Nagy T. (Tóth R. G., 76.), Németh G., Molnár (Kóródi N., 60.), Gulyás V. (Hebling, 79.), Nagy G., Szuri, Kóródi B., Nagy F., Szántó, Lakatos. Vezetőedző: Mátyás Gábor.
Gólszerző: Juhász (1-0) a 21., Juhász (2-0) a 38., Juhász (3-0) a 42., illetve Nagy F. (3-1) a 81. percben.

A Kisbér után a Dunaalmást is megviccelte hazai pályán a Dad, pedig a vendégek voltak a találkozó esélyesei. A Dunaalmás kétszer megszerezte a vezetést, de a dadiak kétszer is egyenlíteni tudtak, így végül egy ponttal kellett megelégedniük a dunaalmásiaknak. A találkozó végén Magyarcsikot kiállította a játékvezető, de a pontok elosztására ez már nem volt hatással.

Dad KSE–D.M.A.C. Dunaalmás 2-2 (1-1)
Dad, vezette: Rózsa Zsolt Krisztián (Kiss Márton Attila).
Dad: Csupor – Cseh (Olosz, 66.), Szücs, Kerner, Kovács (Magyarcsik, 24.), Rokosz (Budai, 53.), Gerlinger (Kozma, 66.), Török (Becsák, 82.), Danyi, Molnár (Kiss G. A., 59.), Horváth.
Dunaalmás: Pénzes – Bokréta, Józsa R., Mezei, Lakatos (Borbély, 80.), Vajda J. A. (Villám, 66.), Vass (Király T., 46.), Király Á., Józsa Z., Tokaji (Rácz, 46.), Fiedler. Technikai vezető: Hegedűs Sándor.
Gólszerző: Tokaji (0-1) a 20., Horváth (1-1) a 42., Fiedler (1-2, 11-esből) az 55., Magyarcsik (2-2) a 74. percben.
Kiállítva: Magyarcsik (Dad) a 90. percben.

A Szákszendnek ez csak a második mérkőzése volt, de ezen is győztesen hagyták el a pályát. Az első félidő szoros volt, hiszen csak egy találat esett, ám a térfélcserét követően megduplázta előnyét a hazai csapat. A Bakonyszombathely szépíteni tudott nemsokkal később, ám a 90. percben Klestenitz eldöntötte a három pont sorsát. A Szákszend tehát száz százalékos, amit már csak az Almásfüzitő mondhat el magáról.

Szákszendi SE–Bakonyszombathely KSE 3-1 (1-0)
Szákszend, vezette: Szabó Máté (dr. Hegyi Gabriella).
Szákszend: Varga – Dobroczki, Klestenitz M. (Kovács I., 78.), Hideg R., Samu G. (Samu I., 52.), Kiss L. (Mayer, 66.), Hideg T., Nagy (Cseh, 87.), Müller (Klestenitz Á., 46.), Veres, Kiss J. Technikai vezető: Simon József.
Bakonyszombathely: Polgár – Bakács (Cserháti Richárd, 46.), Czeglédi Á., Cserháti Roland, Kuti, Farkas (Flekács, 70.), Takács R. T., Pirik (Gansperger, 46.), Gellér (Mészáros, 78.), Kovács L., Tóth.
Gólszerző: Nagy (1-0) a 17., Klestenitz Á. (2-0) a 66., Kuti (2-1) a 76., Klestenitz Á. (3-1) a 90. percben.

Szabadnapos: Réde KSE.