A harmadosztály déli csoportjában izgalmas fordulót rendeztek, íme az összefoglaló:

Mészáros&Mészáros megyei III. osztály, Déli csoport, 8. forduló

A pont nélküli Bakonysárkány nem tudott túl nagy ellenállást tanúsítani a dobogóra pályázó Almásfüzitő ellen. A vendégek mindkét félidőben négy gólt szereztek, Kolompár István ebből hat gólt vállalt magára.

Bakonysárkányi SE–Almásfüzitői SC 0-8 (0-4)
Bakonysárkány, vezette: Drabon Barnabás (Dénes Levente).
Bakonysárkány: Dezső (Manner D., 46.) – Varga T. M. (Rakita, 67.), Tóth, Horváth, Manner A., Doktor (Molnár, 60.), Petőcz (Glaser, 60.), Végh, Németh, Szilágyi (Czulák, 65.), Merkl M. (Kecskés, 77.). Technikai vezetők: Kovács Sándor, Mikola Géza.
Almásfüzitő: Deres – Móricz, Mózes, Péter, Kiss, Illek, Kolompár, Doma (Réti, 76.), Cseh (Szederkényi, 69.), Vona (Parcsami, 80.), Szabó. Technikai vezető: Stevlik Patrik.
Gólszerző: Kolompár (0-1) az 5., Kolompár (0-2) a 10., Vona (0-3) a 33., Vona (0-4) a 38., Kolompár (0-5) az 52., Kolompár (0-6) a 64., Kolompár (0-7) a 78., Kolompár (0-8) a 90. percben.

Szoros meccsnek ígérkezett, az is lett belőle, de így is magabiztosan győzött a Szákszend. Az első bő fél óra alatt kétgólos előnyre tett szert a Szákszend, de Dián még szépített a szünet előtt. A második félidőben már csak egy gól esett, amivel a Szákszend visszaállította a kétgólos különbséget, így fontos három pontot vitt haza.

Csémi SE–Szákszendi SE 1-3 (1-2)
Csém, vezette: Szabó Máté (Holczhacker Attila György).
Csém: Farkas – Gyányi, Buzás, Szlukovényi, Juhász (Vas, 67.), Szabó Cs., Kollár, Gulyás, Torday, Gerencsér, Dián G. (Körmendi, 61.).
Szákszend: Varga – Klestenitz Á., Peti, Palotai, Hideg R., Hideg Zs. D., Hideg T. (Cseh, 78.), Kovács, Dobroczki, Nagy, Kiss L. Technikai vezető: Simon József.
Gólszerző: Klestenitz Á. (0-1) a 17., Hideg Zs. D. (0-2) a 33., Dián G. (1-2) a 38., Nagy (1-3) a 79. percben.

A Réde képes a meglepetésekre, ám ezúttal a három lőtt góljukkal sem mentek semmire. A Dad hamar elkezdte a gólgyártást, a szünetben már 3-1 volt az állás. A szünet után aztán egy gólra felzárkózott a Réde, de Szabó büntetőjével kialakult az 5-3-as végeredmény.

Dad KSE–Réde KSE 5-3 (3-1)
Dad, vezette: Kreitl Tamás (Gaszner Tamás).
Dad: Csupor – Cseh (Bagi, 67.), Szücs, Magyarcsik (Becsák, 63.), Kerner, Kovács L., Gerlinger, Török, Molnár, Horváth, Budai (Szabó, 67.).
Réde: Holczinger (Léhner Zs., 86.) – Eőri, Árki, Vass, Varga D. (Berszán, 76.), Varga R., Antal (Luncz, 86.), Czigány, Bíró, Bierbauer (Sinka, 63.), Renner (Balogh, 67.). Technikai vezetők: Kovács Attila, Takács Tibor.
Gólszerző: Horváth (1-0) a 15., Budai (2-0) a 17., Varga R. (2-1) a 26., Szücs (3-1) a 32., Varga D. (3-2) az 55., Budai (4-2) a 61., Vass (4-3) a 65., Szabó (5-3, tizenegyesből) a 86. percben.

A pont nélkül álló Kisigmánd alaposan megizzasztotta a jobb erőkből álló Dunaalmást, de a pontszerzésre ez sem volt elég. Pedig a vezetést a mérkőzés elején megszerezték, és bár fordított a Dunaalmás, a szünetre mégis egállal mentek a felek. Ezt követően a Dunaalmás lőtt kettőt, majd a Kisigmánd szépített. Az utolsó negyed óra szoros volt, de több gól már nem esett.

D.M.A.C. Dunaalmás–Kisigmándi KSK 4-3 (2-2)
Dunaalmás, vezette: Németh Richárd (Dr. Hegyi Gabriella).
Dunaalmás: Pénzes – Bokréta (Villám, 70.), Józsa R. (Király T., 57.), Mezei, Lakatos (Vajda E. D., 88.), Bazsika (Szelőczey, 85.), Vass (Vajda J. A., 59.), Király Á., Nagy, Tokaji (Kecskeméti, 46.), Fiedler. Technikai vezető: Hegedűs Sándor.
Kisigmánd: Himler – Szalai J. I., Major G., Csige, Takács, Széles, Szalai Á., Farkas J., Morvai (Bokros, 71.), Surapka, Maráz.
Gólszerző: Széles (0-1) a 23., Lakatos (1-1) a 27., Fiedler (2-1) a 37., Morvai (2-2) a 38., Bazsika (3-2) a 46., Fiedler (4-2) az 51., Széles (4-3) a 74. percben.

Fontos győzelmet aratott a Kisbér, így maradt a tabella elején. Még csak hat perc telt el a meccsből, mikor a Kisbérnek már kétgólos előnye volt. A szünet után aztán Otoltics vágott még két gólt az eddigre már emberhátrányban játszó Bakonyszombathely hálójába. A meccs végén a vendégek ugyan szépítettek, de eddigre minden fontos kérdés eldőlt.

Kisbéri SSE–Bakonyszombathely KSE 4-1 (2-0)
Kisbér, vezette: Fehér György (Kiss Márton Attila).
Kisbér: Cserteg – Otoltics, Kósz, Horváth Á., Szabó, Tóth G. (Payer, 81.), Papp (Wendl, 65.), Korompay (Mikovity, 65.), Marák (Gyöngyösi, 46.), Cser, Wolf.
Bakonyszombathely: Polgár (Gansperger, 46.) – Czeglédi Á., Czeglédi D., Takács R. T., Pirik (Víg, 59.), Horváth A. (Bakács, 69.), Cserháti (Flekács, 59.), Gellér, Mészáros I. (Kiss D., 46.), Kovács (Nebehaj, 84.), Tóth S. Technikai vezetők: Ligeti Béla, Olsa József.
Gólszerző: Otoltics (1-0) az 1., Szabó (2-0) a 6., Otoltics (3-0) az 58., Otoltics (4-0) a 70., Czeglédi Á. (4-1, tizenegyesből) a 83. percben.
Kiállítva: Tóth S. (Bakonyszombathely) az 51. percben.

Szabadnapos: Weldtech-Naszály SE.

Borítókép: N. T.