Sok minden történt a harmadosztály déli csoportjában, mutatjuk is az összefoglalót.

Mészáros&Mészáros megyei III. osztály, Déli csoport, 9. forduló

A Kisbér az első, az Almásfüzitő a második helyről várta a nagy rangadót. Az első félidő a vendégeké volt, hiszen 3-1-es előnnyel mentek a pihenőre. A második félidőben aztán pedig már csak a hazaiak rúgtak gólokat, méghozzá kettőt. Az utolsót a 94. percben, így az Almásfüzitő egy pontot megmentett.
Almásfüzitői SC–Kisbéri SSE 3-3 (1-3)
Almásfüzitő, vezette: Hegedüs Róbert (Gaszner Tamás, Sipos Henriette Ildikó).
Almásfüzitő: Deres – Sáling K., Mózes, Péter, Himler, Illek, Kolompár, Hamza, Vona, Sáling G. (Doma, 73.), Szabó Á. Vezetőedző: Berlik Zsolt.
Kisbér: Cserteg – Wendl, Otoltics (Sinigla, 88.), Kósz, Horváth Á., Szabó M., Tóth (Payer, 73.), Korompay, Marák (Mikovity, 70.), Cser, Wolf. Gólszerző: Tóth (0-1) a 4., Kolompár (1-1) a 6., Tóth (1-2) a 31., Otoltics (1-3, tizenegyesből) a 35., Péter (2-3, tizenegyesből) a 48., Mózes (3-3) a 94. percben.
Kiállítva: Cserteg (Kisbér) a 96. percben.

A Naszály magabiztosan tudott győzni idegenben is. Az első és a második félidő is két-két vendéggólt hozott, így nem nagyon volt kérdés, hogy hová kerül a három pont.

Bakonyszombathely KSE–Weldtech-Naszály SE 0-4 (0-2)
Bakonyszombathely, vezette: Németh Richárd (Dávid Rita).
Bakonyszombathely: Polgár – Kuti, Cserháti Richárd, Víg (Bakács, 74.), Czeglédi D., Takács R. T., Pirik (Takács P., 79.), Farkas, Gellér (Morvai, 63.), Mészáros (Flekács, 63.), Kovács. Technikai vezetők: Ligeti Béla, Olsa József.
Naszály: Nagy P. – Herczegh (Ujkuti, 79.), Németh G., Kóródi N., Nyári (Gulyás, 65.), Nagy G. (Hebling, 78.), Dudás (Tóth R. G., 75.), Szuri, Kóródi B., Nagy F., Szántó. Vezetőedző: Mátyás Gábor.
Gólszerző: Szántó (0-1) a 38., Kóródi B. (0-2) a 43., Szuri (0-3) a 70., Nagy F. (0-4) a 83. percben.

Meglepetés! A Kisigmánd pont nélkül állt, míg a Dad remek formában volt. A vendégek már a második percben előnybe kerültek, így egyáltalán nem volt kizárva a kiütés. Az idő múlt és múlt, de nem jött a második dadi gól, viszont egy rakat helyzetet elszórakoztak. A Kisigmánd aztán a találkozó utolsó tíz percében megfordította a mérkőzést, így megszerezte első győzelmét a bajnokságban.

Kisigmándi KSK–Dad KSE 2-1 (0-1)
Kisigmánd, vezette: Vas Kevin (Kiszi Levente, Kovács Mónika).
Kisigmánd: Himler – Major G., Szalai J. I., Csige, Takács, Sándor, Széles, Szalai Á., Major E. F. (Morvai, 64.), Major P., Maráz (Farkas J., 46.).
Dad: Csupor – Cseh (Olosz, 68.), Szücs (Juszkó, 76.), Kerner, Kovács (Kelemen, 68.), Gerlinger (Becsák, 72.), Kiss, Török (Magyarcsik, 60.), Molnár, Horváth, Budai (Szabó, 55.).
Gólszerző: Kovács (0-1) a 2., Szalai J. I. (1-1) a 83., Sándor (2-1) a 92. percben.

A Csém hozta a kötelezőt Rédén. Pedig a vezetést a hazaiak szerezték meg, de csak két percig volt náluk a fór. A szünetben már 3-1 volt a Csém javára, majd a térfélcserét követően mindkét fél betalált, így maradt a kétgólos különbség.

Réde KSE–Csémi SE 2-4 (1-3)
Réde, vezette: Józsa Csaba (Jámbor Bence).
Réde: Léhner Zs. – Sinka (Luncz, 62.), Árki, Vass (Bierbauer, 57.), Varga R., Zsargó (Rákóczi, 34.), Antal, Holczinger, Czigány, Balogh. Technikai vezetők: Kovács Attila, Takács Tibor.
Csém: Farkas – Gyányi (Hódosi, 83.), Buzás, Szlukovényi (Bagó, 80.), Körmendi, Kollár (Szabó, 57.), Gulyás, Torday, Gerencsér, Dián Zs., Dián G. (Hantos, 75.).
Gólszerző: Holczinger (1-0) a 9., Dián G. (1-1) a 11., Kollár (1-2) a 41., Kollár (1-3) a 44., Dián G. (1-4) az 54., Holczinger (2-4) a 89. percben.

A pont nélkül álló Bakonysárkány utazott a bajnoki címre hajtó Szákszendhez. A hazaiak alaposan kiütötték szegény Bakonysárkányt. Az első félidőben négy, a másodikban hat gólt szereztek, így kétszámjegyűre rúgott a különbség. Ezzel a Szákszend fellépett a második helyre, azonos pontszámmal áll a listavezető Kisbérrel.

Szákszendi SE–Bakonysárkányi SE 10-0 (4-0)
Szákszend, vezette: Rózsa Zsolt Krisztián (Holczhacker Attila György).
Szákszend: Varga M. – Klestenitz Á. (Kiss J., 70.), Peti, Palotai (Samu I., 46.), Hideg R. (Cseh, 70.), Hideg Zs. D. (Kiss L., 46.), Hideg T. (Samu G., 46.), Kovács, Dobroczki, Nagy (Moldován, 58.), Müller. Technikai vezető: Simon József.
Bakonysárkány: Manner D. – Tóth, Ősz, Varga T. M., Manner A., Doktor (Spohn, 22.), Merkl M. (Rakita, 71.), Merkl B. (Kecskés, 71.), Balogh I., Horváth. Technikai vezető: Mikola Géza.
Gólszerző: Dobroczki (1-0) a 8., Klestenitz Á. (2-0) a 10., Hideg Zs. D. (3-0) a 23., Klestenitz Á. (4-0) a 31., Nagy (5-0) az 54., Klestenitz Á. (6-0) az 59., Samu G. (7-0) a 72., Dobroczki (8-0) a 75., Samu G. (9-0) a 84., Moldován (10-0) a 92. percben.

Szabadnapos: D.M.A.C. Dunaalmás.