Ennél több furcsa eredményt és meglepetést nem nagyon tudott volna hozni a másodosztály 9. fordulója. Kikapott a Pilismarót, kilencet kapott a Piliscsév és a Mocsa, újra nyert a Bokod, nem bírt a Süttővel az Ete. Íme, a forduló összefoglalója:

A fordulót megelőzően a Pilismarót volt a találkozó esélyese, ám ezen a mérkőzésen egy percig sem vezettek. Az első félidőben még szoros volt, hiszen döntetlennel vonultak a felek pihenni. A térfélcsere után jött a szokásos Büki gól, a végén pedig egy büntetőből az Ászár bebiztosította a három pontot. Ezzel a győzelemmel a két csapat helyet is cserélt a tabellán.

Ászár KSE–Pilismarót SC 3-1 (1-1)
Ászár, vezette: Szabó Géza (Horváth István).
Ászár: Molnár M. J. – Büki (Bősze, 89.), Ligeti, Baksa (Borszuk, 60.), Kiss (Takács, 85.), Verebics, Bocska (Foltin, 91.), Hnizda (Végh, 89.), Kun, Tapolcsányi, Szabó. Technikai vezető: Rakó László. Pilismarót: Vörös – Pintér G., Stefanek, Kneiszel, Sáros, Eichenwalder, Wieszt (Szász, 75.), Schubauer, Pintér M. L., Gerencsér, Domak. Vezetőedző: Osvald Zsolt.
Gólszerző: Bocska (1-0) a 31., Pintér G. (1-1) a 43., Büki (2-1) a 73., Tapolcsányi (3-1, tizenegyesből) a 87. percben.

Mi volt itt… A találkozót háromesélyesként harangoztuk be, de bántóan sima volt a Bajót fölénye. A szünetig mondjuk szoros volt, hiszen 3-2-vel mentek a csapat a pihenőre, de ami utána következett…  Előbb gólt szerzett az Bajót, majd Danovot kiállította a játékvezető. Ezek után a Bajót három gólt szerzett emberelőnyben, a Piliscsévtől pedig egy percen belül kiállították mindkét Moreczet, így alaposan megfogyatkozott a vendégek kezdőcsapata. Hármas emberelőnyben a Bajót már „csak” három gólt szerzett, a találkozó végén pedig a Piliscsév is betalált, így alakult ki a 9-3-as végeredmény.

Bajóti Szikra SE–Piliscsévi SE 9-3 (3-2)
Bajót, vezette: Szűcs Sándor (Mohos Kitti, Balázs Bence).
Bajót: Juhász D. – Kaptás, Kocsis (Kovács P., 72.), Aradi Zs. (Urbán, 65.), Preskó (Kecskés, 28.), Rácz, Aradi S., Török G., Kovács R. Sz. (Teiter, 46.), Galba (Sárközi, 72.), Pálinkás. Technikai vezető: Dudás Júlia.
Piliscsév: Hargitai – Rábl, Tirpák (Mesterházi II. Csaba, 85.), Béres (Török M., 8.), Morecz R., Jámbor (Hutera, 34.), Danov, Mészáros (Mesterházi I. Csaba, 87.), Morecz B., Koller (Laskai, 75.), Tillman. Technikai vezető: Klányi Norbert.
Gólszerző: Rácz (1-0, tizenegyesből) a 13., Aradi Zs. (2-0) a 19., Mészáros (2-1) a 21., Galba (3-1) a 26., Danov (3-2, tizenegyesből) a 43., Aradi Zs. (4-2) az 50., Aradi Zs. (5-2) a 61., Urbán (6-2) a 66., Rácz (7-2) a 86., Urbán (8-2) a 88., Rácz (9-2) a 91., Török M. (9-3) a 93. percben.
Kiállítva: Danov (54.), Morecz R. (75.), Morecz B. (76.) – egyaránt Piliscsév.

A Bana azon kevés csapatok közé tartozik, mely ebben a fordulóban hozta a kötelezőt. Mondjuk a meccset a Kocs kezdte jobban, Kádár kapusnak többször nagy védést kellett bemutatnia, de a kocsi hálóőr is a helyén volt később. Dobai azonban megszerezte a vezetést, majd Szabó is betalált egy harminc méteres bombával. Ezt követően Brulich fejelt a saját hálójába, így 2-1-es állással mentek a csapatok a pihenőre. A szünet után aztán a Bana lőtte a gólokat, a végén pedig egy büntetőből szépített a Kocs, de eddigre már eldőlt a három pont sorsa.

Banai KSK–Kocs KSE 5-2 (2-1)
Bana, vezette: Drabon Barnabás (Korcsok Dorina Anna).
Bana: Kádár – Márkus (Tuboly, 58.), Brulich, Szabó, Vincze D. (Róth M., 58.), Vida, Molnár (Böde, 46.), Rózsahegyi (Rózsási, 83.), Dobai, Róth G., Vincze Á. (Járóka, 46.). Technikai vezető: Angyal Roland.
Kocs: Natkai – Kovács I. (Gombik Tamás, 73.), Gombos, Kisék Sz., Dombi, Wéber, Takács L., Szőnyi, Gombik L., Kvittung G. (Nagy, 62.), Takács Zs. (Kovács K., 73.). Vezetőedző: Bódis Tamás. Gólszerző: Dobai (1-0) a 11., Szabó (2-0) a 21., Brulich (2-1, öngól) a 25., Márkus (3-1) az 54., Róth M. (4-1) a 64., Dobai (5-1) a 90., Gombik L. (5-2, tizenegyesből) a 92. percben.

2017. augusztus 27. Ekkor nyert utoljára mérkőzést a Bokod, még a megyei első osztályban. Azóta nem sikerült, most viszont a másodosztály kilencedik fordulójában újra sikerült megérezni a győzelem ízét. Az egyetlen találatát Kisvári szerezte büntetőből. A hazaiak kapusa azért alaposan hozzátett ehhez a győzelemhez, több nagy védést is bemutatott. A Bokod ezzel már nem utolsó, de egy győzelem elindíthatja őket a jó úton.

Bokod Erőmű LE–Tatabányai Vasas 1-0 (1-0)
Bokod, vezette: Büki Gábor (Szijártó Márton).
Bokod: Farkas G. – Molnár, Valter, Gruber, Herceg, Földi, Kisvári, Valakovics (Krotki, 88.), Marton (Mohácsi, 46.), Farkas K. (Erdős, 20.), Babicz.
Tatabányai Vasas: Kalics – Sajben (Juhász, 69.), Szigeti, Hegedűs, Győrfi-Sánta, Lakatos (Szeibert, 46.), Németh, Halász, Dolányi (Balogh, 46.), Széplábi (Tóth, 69.), Schaffhauser. Technikai vezető: Auerbach Péter.
Kiállítva: Schaffhauser (76.), Németh (89.) – egyaránt Tatabányai Vasas.
Gólszerző: Kisvári (1-0, tizenegyesből) a 24. percben.

A Császár is hozta a kötelezőt, bár igen szoros meccset játszott a Szomód ellen. Az újonc Császár már a hatodik percben megszerezte a vezetést, és ez elég is volt a három ponthoz. A Szomód gyengélkedik, most sem sikerült gólt szerzeni, de nem voltak messze az egy ponttól. Így viszont a Császár folytatja remeklését.

Császári SE–Bar-Nul Szomódi SE 1-0 (1-0)
Császár, vezette: Ferling Ákos (Pluhár Máté Mihály).
Császár: Karászi – Mész (Vas, 63.), Bauer, Rendes, Vincze (Szabó M., 52.), Bagócsi, Csonka (Demeter M., 74.), Cságola, Molnár T. M., Demeter Sz. (Lázár, 36.), Szabó P. (Vass, 52.). Technikai vezető: Falman Bálint Péter. Szomód: Fehér – Székely, Fekete, Szili, Gerencsér, Metzger, Lounes, Szabó N. (Pados, 65.), Villám, Vörös, Lengyel. Technikai vezető: Purgel Károly.
Gólszerző: Vincze (1-0) a 6. percben.

Ez viszont meglepetés! Azt már többször elmondtuk, hogy a Süttő képes meglepni a nagyokat, most sem volt ez másképp. Az Ete háromszor is megszerezte a vezetést, a Süttő pedig háromszor is egyenlíteni tudott. Az Ete ezzel ugyan veretlen maradt, de egyre nagyobb a hátránya az első kettő mögött.

Etei SE–Süttői SC 3-3 (1-1)
Ete, vezette: Vojvoda Miklós (Marosi Milán, Kreitl Tamás).
Ete: Mantler – Vági (Tóth L. R., 46.), Rigó, Proceller, Szíjj (Puzsoma, 46.), Roll, Szabó, Tálos G., Szeles, Járóka (Stamler, 75.), Tóth H. Vezetőedző: Nagy Géza.
Süttő: Király – Nagy D. Z., Varga M., Tárai, Ölveczky, Simon, Varga Á., Tenki, Mezei (Zágonyi, 71.), Juhász (Kerékgyártó, 83.), Belovai. Vezetőedző: Mátyás Zsolt.
Gólszerző: Vági (1-0) a 12., Tenki (1-1) a 32., Puzsoma (2-1) az 54., Tárai (2-2) az 57., Járóka (3-2) a 67., Varga M. (3-3) a 80. percben.
Kiállítva: Stamler (Ete) a 87. percben.

A forduló rangadójaként volt beharangozva, ordas nagy kiütés lett belőle. A Környe elementáris, egy kivétellel minden meccsét megnyerte, és most a Mocsa is beleszaladt a késbe. Az első félidőben 4-1 volt az állás, a szünet után aztán erre még ötöt rápakolt a Környe. Bombicz mesterhármasával tovább növelte előnyét a góllövőlista elején.

Környe SE–Mocsa KSE 9-1 (4-1)
Környe, vezette: Hartdégen Zsolt (Vankó Márton, Dénes Levente).
Környe: Szemeti – Kozár, Matláry (Tóth V., 72.), Zelenai (Kádas, 48.), Bombicz, Pankotai (Tóth N. N., 83.), Kovács R. (Boda, 77.), Békefi, Szalczinger, Ligacs, Török (Kishonti, 77.). Vezetőedző: Mészáros István.
Mocsa: Kovács M. – Vass (Gorzsás, 81.), Pokk J., Rácz R. (Pokk D., 46.), Farkas (Korán, 46.), Csizmadia R., Karsai, Varga, Czifra, Kántor K. (Prógli, 76.), Rácz J. R. Technikai vezetők: Csizmadia Tibor, Jordán Jenő.
Gólszerző: Pankotai (1-0) a 7., Bombicz (2-0) a 20., Török (3-0) a 33., Farkas (3-1) a 34., Szalczinger (4-1) a 39., Pankotai (5-1) a 72., Békefi (6-1) a 75., Bombicz (7-1) a 80., Bombicz (8-1) a 86., Kishonti (9-1) a 89. percben.

A Gyermely is nagy meglepetést okozott, miután elverte a Felsőgallát. Az első félidőben a hazaiak nem nagyon voltak pályán, hiszen 25 perc alatt két gólt is szerzett a Gyermely, de a szünet után jött a harmadik. Ekkor ébredtek a hazaiak, előbb Szabacsi büntetőből volt eredményes, majd Kósa is betalált öt perccel később, de egyenlíteni már nem sikerült, így a Gyermely nagy skalpot gyűjtött be.

TÉG Felsőgalla–Gyermely 2-3 (0-2)
Tatabánya, vezette: Tatár Levente (Dr. Hegyi Gabriella).
Felsőgalla: Hanus – Magyari V., Komáromi, Együd (Hetzmann, 69.), Méhész, Szabacsi, Zettisch (Mata, 85.), Eipl, Kósa, Nagy B., Kiss K. Vezetőedző: Mesterházi Gábor.
Gyermely: M. Nagy – Nagy Zs., Varga, Nagy Sz. Gy., Horváth (Kovács A., 81.), Veszelovszki, Balázs, Felsőházi, Sándor, Kiss G. (Petróczi, 27.), Stréhli.
Gólszerző: Kiss G. (0-1) a 9., Sándor (0-2) a 25., Nagy Sz. Gy. (0-3) a 60., Szabacsi (1-3, tizenegyesből) a 65., Kósa (2-3) a 70. percben.

Az MLSZ megyei igazgatóságának versenybizottsága a szeptember 30-án lejátszott Mocsa-Felsőgalla (1-1) mérkőzés 3 pontját 3-0-as gólkülönbséggel a Mocsa javára igazolta.