Egyedül a Tardos tudott nyerni az idegenbeli csapatok közül a harmadosztály 9. fordulójában. Nézzük, mi is történt.

Északi csoport, 9. forduló

A Tardos ha nem is gólzáporosan, de hozta a kötelező, de nehéz mérkőzését Bajon. A Tardos a bajnoki címért hajt, így a Baj ellen muszáj volt nyerniük. Végül az első félidőben ki is alakították a kétgólos különbséget, amit a végéig megőriztek.

Baj KSE–Tardosi FC 0-2 (0-2)
Baj, vezette: Füleki Márton (Baranyai László, Péntek Anett).
Baj: Kovács M. – Godina, Vörös (Hermann, 89.), Beigelbeck, Lázár, Jurassa, Hocza, Túri, Németh, Kutak, Tobik (Tóth B. Gy., 78.). Vezetőedző: Tóth János.
Tardos: Visnyovszki M. – Link, Lipóczky, Visnyovszki A. E., Filipsz, Turóczi (Iványi J. I., 72.), Mészáros, Fekete (Bélik, 70.), Csapucha, Juhász (Iványi K., 85.), Szileszki. Vezetőedző: Kádas Csaba Tibor.
Gólszerző: Turóczi (0-1) a 30., Csapucha (0-2) a 35. percben.

Semmi extra, a Csolnok szokás szerint megszórta ellenfelét. Ezúttal a Lábatlan volt az ellenfél. Az első játékrész csak két gólt hozott, viszont a szünet után beindult a Csolnok, így egy hatos lett a különbség. A Csolnok továbbra is vezeti a tabellát.

Csolnoki SZSE–Lábatlani ESE 6-0 (2-0)
Csolnok, vezette: Kolozsi Patrik (Schüller Zsombor).
Csolnok: Tóth – Bulfán (Gál, 74.), Parti (Gacsai, 46.), Farkas A. (Yousif, 46.), Barlani B., Zsolnay, Tafferner, Kovács B., Jantos, Nagy Z. (Lévai, 60.), Vörös D. Z. (Vígh, 55.). Vezetőedző: Vigh Attila.
Lábatlan: Török – Juhász D., Németh, Nagy A. (Büki, 74.), Sándor, Kovács P., Budaházi, Ollé (Weimer, 25.), Szőke (Steiner, 87.), Lengyel, Gyalogos. Technikai vezető: Juhász Dávid.
Gólszerző: Bulfán (1-0) a 9., Zsolnay (2-0) a 43., Barlangi B. (3-0) a 65., Gacsai (4-0) a 69., Barlangi B. (5-0, tizenegyesből) a 72., Zsolnay (6-0) a 73. percben.

Hiába a múltheti meglepetés, ez a találkozó a papírformát igazolta. A Dunaszentmiklós alaposan bekezdett az első félidőben, hiszen hatot lőttek az Annavölgynek. A második játékrészben ahelyett, hogy a Dunaszentmiklós tovább növelte volna előnyét, kettőt kapott a vendégektől, de így sem forgott veszélyben a három pont megszerzése.

Dunaszentmiklósi SE–Annavölgyi BSE 6-2 (6-0)
Dunaszentmiklós, vezette: Lovas Gábor (Farkas Bálint).
Dunaszentmiklós: Nyári – Búzer, Apagyi (Takács G., 46.), Dinga (Takács K., 56.), Schmidt N. (Szontágh, 56.), Schmidt D. Z., Stodola, Janetka, Sós (Kerekes, 60.), Csordás (Takács B., 56.), Sasvári (Bakos, 46.). Technikai vezető: Nágel Imre.
Annavölgy: Kerekes – Ferenczi, Kántor, Kőrösi, Sági, Bauer R., Kinda, Balogh, Párkányi, Szegvári, Ferenczy I.
Gólszerző: Apagyi (1-0) a 10., Sós (2-0) a 13., Sasvári (3-0) a 14., Sasvári (4-0) a 37., Sasvári (5-0) a 38., Schmidt N. (6-0) a 43., Párkányi (6-1) az 50., Bauer R. (6-2) az 59. percben.

A Héreg-Vértestolna is hozta a kötelezőt a Bajna ellen. A hazaiak a bajnoki címért mennek, míg a Bajna nem. Az első félidőben kettőt, a másodikban hármat lőttek a hazaiak, így magabiztosan tartották otthon a három pontot.

Héreg-Vértestolna–Bajnai SE 5-0 (2-0)
Héreg, vezette: Bankó István (Rozmann Kornél).
Héreg-Vértestolna: Barassó – Goldschmidt T. (Fekete, 84.), Szalay, Miklos, Tráj, Kucsera (Goldschmidt Z., 72.), Laczi (Forgó, 46.), Piti (Nemes, 46.), Pisla (Pálinkás, 76.), Velencei, Szöllősi Z.
Bajna: Bábszki – Kondár, Varga L. B. (Győrfi, 79.), Marsi, Konrád (Molár, 85.), Kelemen (Kuczmog, 63.), Hagymási (Flórián, 79.), Fluxa (Tóth, 70.), Pongrácz, Horváth, Szöllősi K. N. (Molnár, 70.).
Gólszerző: Kucsera (1-0) a 21., Miklos (2-0) a 44., Miklos (3-0) a 47., Goldschmidt T. (4-0) a 82., Forgó (5-0) a 89. percben.

A szomszédvárak rangadója az elmúlt években szoros meccseket, döntetleneket hozott, most azonban a Tokod átgázolt a Tokodaltárón. Az első játékrészre már négygólos különbség alakult ki, de a hazaiak ugyanennyit szereztek a második félidőben is, míg a TABAK csak egyszer volt eredményes. Cauxeiro lőtt négy gólt, majd a meccs végén kapott egy pirosat…

Tokod SE–TABAK 8-1 (4-0)
Tokod, vezette: Fehér György (Derecskei Bence).
Tokod: Tóth L. (Tóth M. K., 53.) – Szépvölgyi B., Cauxeiro D., Kiss Sz., Robotka B. (Szépvölgyi A., 48.), Gaál (Szőke, 57.), Cauxeiro B., Horváth, Borsi, Móra, Hőgyes. Játékos-edző: Robotka Bence.
TABAK: Békési P. – Felföldi G., Fekete, Kara L., Viszolai (Kása, 52.), Juhász, Felföldi Á. K., Kara K. (Madari, 67.), Soláry (Takács, 73.), Mátyók, Boldizsár (Vágási, 46.).
Gólszerző: Kiss Sz. (1-0) a 4., Cauxeiro B. (2-0) a 26., Cauxeiro B. (3-0) a 35., Cauxeiro B. (4-0) a 40., Szépvölgyi B. (5-0) a 46., Cauxeiro B. (6-0) a 63., Cauxeiro B. (7-0) a 70., Vágási (7-1) a 75., Tóth M. K. (8-1) a 90. percben.
Kiállítva: Cauxeiro B. (Tokod) a 85. percben.

Az Epöl-Máriahalom–Szárligeti SE mérkőzés elmaradt.