A Déli csoport rangadóján a forduló előtt a második helyen álló Szákszend a harmadik Almásfüzitőt látta vendégül. Ehhez képest a vendégcsapat meglepően simán, négy góllal nyert és átvette a vezetést a bajnokságban. Ehhez kellett azonban az eddigi listavezető Kisbér naszályi veresége is. Pedig a Kisbér nagyot küzdött, kétgólos hátrányból is felállt, de a Naszály az utolsó percben megszerezte a győztes gólt. Az élmezőny roppant szoros, a listavezető Almásfüzitő és a negyedik helyezett Naszály között mindössze három pont a különbség. Az alsóházban a Bakonysárkány simán verte a Rédét, így a harmadosztály utolsó csapataként megszerezte első pontjait. A sárkányiaknál a félidőben beálló Petőcz István triplázott. A Csém minimális különbséggel nyerte a szomszédvári rangadót a Kis­igmánd ellen, míg a Bakonyszombathely a ráadásban szerzett góllal múlta felül a Dunaalmást.

Északon a listavezető Csolnok gólgazdag meccsen verte a szívósan, de végül hiába kapaszkodó Szárligetet, ezzel tovább növelte előnyét a tabellán. Mindez annak köszönhető, hogy az üldöző Héreg-Vértestolna és a Tardos is botlott. Előbbi szűk húsz perc után már kétgólos hátrányban volt Annavölgyön, azonban fordítani tudott. A hazaiak azonban nem adták fel és egyenlíteni tudtak, így meglepetésre otthon tartották az egyik pontot. A Tardos az eddig nem túl szépen muzsikáló Lábatlan vendége volt, és hiába szerzett vezetést, a három gólt szerző Dudás Zsolt vezette hazaiak végül meglepően simán nyertek. A Tardos vereségével a Tokod jött fel a harmadik helyre, amely kiütéses győzelmet aratott Bajnán. A mérkőzés érdekessége, hogy az első félidőben triplázó Szépvölgyi Bálintot a játékvezető a második játékrész legelején kiállította, így hasonló eset fordult elő, mint az előző fordulóban. Akkor az öt gólt szerző Cauxeiro Belmiro fejezte be piros lappal a meccset tokodi oldalról. A Dunaszentmiklós kiütötte a Bajt, míg a TABAK az Epöl-Máriahalom együttesét tömte ki.

A góllövőlistát délen az ezúttal kétszer eredményes Kolompár István (Almásfüzitő, 14 gól) vezeti, míg északon az ugyancsak duplázó Zsolnay Zsolt Pál (Csolnok, 19 gól) a legeredményesebb.

Mészáros&Mészáros megyei III. osztály, Déli csoport, 10. forduló

Bakonysárkányi SE–Réde KSE 8-3 (3-2)
Bakonysárkány, vezette: Hegedüs Péter (Gaszner Tamás, Sipos Henriette Ildikó).
Bakonysárkány: Török – Szilágyi (Czulák, 78.), Varga T. M., Tóth, Horváth, Doktor (Glaser, 68.), Végh (Petőcz, 46.), Ősz, Balogh I. (Rakita, 82.), Merkl B., Csapó. Technikai vezető: Mikola Géza.
Réde: Bierbauer – Rákóczi, Sinka (Major, 80.), Árki, Vass (Luncz, 80.), Varga D. (Holczinger, 38.), Varga R. (Buzál, 82.), Antal, Czigány, Bíró, Renner. Technikai vezetők: Kovács Attila, Takács Tibor.
Gólszerző: Csapó (1-0) a 9., Vass (1-1) a 27., Varga R. (1-2) a 29., Doktor (2-2) a 33., Balogh I. (3-2) a 45., Petőcz (4-2) az 53., Petőcz (5-2) az 58., Holczinger (5-3) a 65., Merkl B. (6-3) a 67., Merkl B. (7-3) a 82., Petőcz (8-3) a 86. percben.
Kiállítva: Bíró (Réde) a 32. percben.

Csémi SE–Kisigmándi KSK 1-0 (1-0)
Csém, vezette: Jámbor Bence (Horváth István).
Csém: Farkas – Simon, Buzás, Szlukovényi, Körmendi, Juhász, Szabó, Kollár (Hantos, 88.), Gulyás (Bagó, 90.), Dián Zs. (Hódosi, 25.), Dián G.
Kisigmánd: Himler – Szalai J. I., Csige, Takács, Sándor, Széles, Szalai Á. (Morvai, 46.), Farkas J., Major G., Major E. F., Maráz.
Gólszerző: Dián G. (1-0) a 41. percben.

D.M.A.C. Dunaalmás–Bakonyszombathely KSE 2-3 (0-1)
Dunaalmás, vezette: Józsa Csaba (Holczhacker Attila György).
Dunaalmás: Pénzes – Józsa R., Mezei, Király T. (Vajda E. D., 59.), Szelőczey, Lakatos, Nagy, Vass, Király Á., Vajda J. A., Fiedler. Technikai vezető: Hegedűs Sándor.
Bakonyszombathely: Polgár – Tóth S., Horváth, Gansperger, Czeglédi D., Kovács, Takács R. T. (Morvai, 75.), Kuti, Szarvas, Gellér (Kiss D., 67.), Czeglédi Á. Technikai vezetők: Kiss Csaba, Ligeti Béla, Olsa József.
Gólszerző: Szarvas (0-1) a 9., Lakatos (1-1) a 61., Vass (2-1) a 65., Takács R. T. (2-2) a 66., Horváth (2-3) a 91. percben.

Szákszendi SE–Almásfüzitői SC 2-6 (0-3)
Szákszend, vezette: Drabon Barnabás (Kovács Mónika).
Szákszend: Varga – Klestenitz Á., Peti, Hideg Zs. D. (Kiss József, 46.), Hideg T. (Dobai, 46.), Kovács I. (Samu I., 46.), Dobroczki (Klestenitz M., 46.), Nagy (Kiss L., 46.), Müller, Veres, Moldován (Samu G., 46.). Technikai vezető: Simon József.
Almásfüzitő: Deres – Móricz, Sáling K., Mózes, Péter, Kiss János, Illek, Kolompár (Cseh, 68.), Hamza, Vona (Bodzay, 82.), Himler. Vezetőedző: Berlik Zsolt.
Gólszerző: Vona (0-1) a 8., Kolompár (0-2) a 9., Kolompár (0-3) a 44., Himler (0-4) a 75., Cseh (0-5) a 80., Klestenitz Á. (1-5) a 84., Hamza (1-6, tizenegyesből) a 86., Klestenitz Á. (2-6) a 89. percben.
Kiállítva: Samu G. (Szákszend) az 59. percben.

Weldtech-Naszály SE–Kisbéri SSE 4-3 (1-0)
Naszály, vezette: Vojvoda Miklós (Marosi Milán).
Naszály: Nagy P. – Herczegh, Kóródi N. (Ujkuti, 88.), Molnár (Kecskés, 88.), Dudás (Tóth J., 76.), Szuri (Nagy G., 85.), Kóródi B., Nyári (Gulyás, 72.), Nagy F. (Tóth R. G., 88.), Szántó, Lakatos. Vezetőedző: Mátyás Gábor.
Kisbér: Ackermann – Szabó, Wendl (Proceller, 53.), Otoltics, Gyöngyösi (Mikovity, 81.), Horváth Á., Tóth G., Papp, Korompay, Cser, Wolf. Technikai vezető: Csikós Lajos.
Gólszerző: Nagy F. (1-0) a 43., Nagy F. (2-0) a 46., Tóth G. (2-1) a 61., Tóth G. (2-2) a 62., Molnár (3-2) a 63., Otoltics (3-3, tizenegyesből) a 80., Tóth J. (4-3) a 90. percben.
Szabadnapos: Dad KSE.

Északi csoport, 10. forduló
Annavölgyi BSE–Héreg-Vértestolna 3-3 (2-0)
Annavölgy, vezette: Fehér György (Kun Péter Attila).
Annavölgy: Ferenczy L. – Kántor, Kőrösi, Farkas (Ferenczi, 65.), Bauer L. (Domonkos, 87.), Flórián, Bauer R., Balogh, Párkányi (Szegvári, 81.), Ferenczy I., Turi.
Héreg-Vértestolna: Barassó – Goldschmidt T., Szöllősi, Miklos, Tráj, Kucsera (Nemes, 55.), Velencei, Piti (Enyedi, 43.), Laczi (Goldschmidt Z., 46.), Pisla, Szalay (Pálinkás, 67.). Technikai vezető: Busch Imre.
Gólszerző: Bauer R. (1-0) a 6., Bauer R. (2-0) a 19., Goldschmidt T. (2-1) az 53., Szöllősi (2-2) a 68., Pálinkás (2-3) a 75., Ferenczi (3-3) a 81. percben.
Kiállítva: Bauer R. (Annavölgy) a 60. percben.

Bajnai SE–Tokod SE 0-7 (0-4)
Bajna, vezette: Szabó Gergely Máté (Bankó István, Petrik Anett).
Bajna: Bábszki – Kondár (Kovács B., 46.), Varga L. B. (Varga M. J., 46.), Marsi (Tóth L., 65.), Kelemen (Molnár, 65.), Hagymási (Kuczmog, 75.), Fluxa, Szöllősi (Pásztor, 57.), Hummel, Pongrácz (Konrád, 57.), Horváth G.
Tokod: Borsi – Gál (Vas, 52.), Cauxeiro D., Kiss Sz., Gaál (Tóth M. K., 60.), Hőgyes, Szőke, Szépvölgyi B., Horváth R., Móra, Szépvölgyi A. (Robotka B., 70.). Játékos-edző: Robotka Bence.
Gólszerző: Szépvölgyi B. (0-1) a 13., Cauxeiro D. (0-2) a 27., Szépvölgyi B. (0-3) a 36., Szépvölgyi B. (0-4) a 42., Szőke (0-5) a 49., Horváth R. (0-6) az 54., Vas (0-7) a 85. percben.
Kiállítva: Szépvölgyi B. (Tokod) a 46. percben.

Dunaszentmiklósi SE–Baj KSE 7-0 (2-0)
Dunaszentmiklós, vezette: Dávid Rita.
Dunaszentmiklós: Bakos – Schmidt M., Dinga, Schmidt D. Z., Takács G. (Mikonya, 86.), Stodola, Janetka (Takács K., 70.), Kerekes (Schlepp, 46.), Gurgulits (Sós, 59.), Csordás, Sasvári (Apagyi, 65.). Technikai vezető: Nágel Imre.
Baj: Nagy – Godina (Tóth B. Gy., 81.), Hocza (Hermann, 86.), Beigelbeck, Jurassa, Megtért, Túri, Bugyi (Vörös, 62.), Kovács B. (Tobik, 72.), Kutak, Sebestyén (Lázár, 59.). Vezetőedző: Tóth János.
Gólszerző: Kerekes (1-0) a 3., Schmidt D. Z. (2-0) a 37., Schmidt M. (3-0) a 49., Apagyi (4-0) a 67., Apagyi (5-0) a 71., Apagyi (6-0) a 80., Apagyi (7-0) a 89. percben.

Lábatlani ESE–Tardosi FC 5-1 (1-1)
Lábatlan, vezette: Kreitl Tamás (Vas Kevin).
Lábatlan: Török – Németh, Juhász D. (Szőke, 46.), Dudás, Kovács K., Kovács P., Budaházi, Ollé (Weimer, 81.), Lengyel (Sándor, 63.), Gyalogos, Pozsonyi. Technikai vezető: Latorcai Márk Vilmos.
Tardos: Visnyovszki M. – Kovács H., Lipóczky, Visnyovszki A. E., Mészáros (Link, 43.), Fekete, Csapucha, Juhász B., Ginder, Bélik, Szileszki (Sztanek, 68.). Vezetőedző: Kádas Csaba Tibor.
Gólszerző: Bélik (0-1, tizenegyesből) a 11., Kovács K. (1-1) a 32., Dudás (2-1) az 50., Ollé (3-1) az 59., Dudás (4-1) a 61., Dudás (5-1) a 84. percben.

Szárligeti SE–Csolnoki SZSE 3-5 (0-2)
Szárliget, vezette: Lovas Gábor (Kis Gergő Benedek).
Szárliget: Farkas Z. M. (Pásku, 65.) – Farkas D., Nagy (Bolla B., 65.), Maróti (Szabó R., 46.), Bányai, Mikulinczki (Keil, 53.), Bódis, Libényi (Tóth I., 46.), Pál (Németh, 46.), Bolla K. (Mikulinszki, 58.), Bolla D. Vezetőedző: Mezei Ferenc.
Csolnok: Tóth B. – Kovács, Bulfán (Gacsai, 75.), Parti (Szatmári, 46.), Barlangi B., Farkas A. (Seregi, 80.), Vörös D. Z. (Lévai, 65.), Zsolnay (Barlangi T. G., 85.), Jantos, Nagy, Tafferner. Vezetőedző: Vigh Attila.
Gólszerző: Barlangi B. (0-1) a 14., Farkas A. (0-2) a 41., Mikulinczki (1-2) a 46., Zsolnay (1-3) az 51., Mikulinszki (2-3) a 67., Zsolnay (2-4) a 72., Németh (3-4) a 89., Lévai (3-5) a 90. percben.

TABAK–Epöl-Máriahalom 6-0 (2-0)
Tokodaltáró, vezette: Kolozsi Patrik (Kovács Zsolt).
TABAK: Békési P. – Fehér, Felföldi G., Fekete, Madari (Kara L., 58.), Juhász, Vágási, Kara K., Mátyók (Szabó, 74.), Boldizsár (Viszolai, 54.), Kása (Takács, 83.).
Epöl-Máriahalom: Cserna – Barina, Szlovák (Fábián, 69.), Giricz, Genszki, Töreki, Imre, Üveges, Tóth G., Duzs, Romfa (Tóth M. A., 58.). Technikai vezető: Szalay Norbert.
Gólszerző: Mátyók (1-0) a 24., Boldizsár (2-0) a 27., Boldizsár (3-0) az 53., Kara L. (4-0) a 60., Viszolai (5-0) a 62., Mátyók (6-0) a 63. percben.