A 13. fordulót rendezték a megyei másodosztályban.

Eurotrade megyei II. osztály, 13. forduló

Az Ászár végül magabiztosan nyert a Gyermely ellen, főleg a remek formában lévő Büki Csanádnak köszönhetően. Bő fél óra alatt mesterhármas szerzett a fiatal csatár, de a szünet után már 3-2 volt az állás. Borszuk találatával visszatért a kétgólos különbség, majd Kiss kiállításával az emberhátrányban lévő Gyermely kapott még egy gólt a találkozó végén. Az Ászár ezzel a nyolcadik.

Ászár KSE–Gyermely 5-2 (3-2)
Ászár, vezette: Szabó Géza (Vojvoda Miklós).
Ászár: Molnár M. J. – Büki, Ligeti (Foltin, 77.), Baksa (Borszuk, 19.), Kiss J. (Takács, 41.), Verebics, Bocska (Bősze, 69.), Hnizda, Kun, Molnár N., Szabó Á. V. Technikai vezető: Rakó László. Gyermely: M. Nagy – Tömör, Varga, Horváth, Gyuricza (Zelenák, 82.), Kiss G., Soós, Balázs, Nagy Sz. Gy., Kovács A., Felsőházi.
Gólszerző: Büki (1-0) az 1., Büki (2-0) a 16., Balázs (2-1, tizenegyesből) a 27., Büki (3-1, tizenegyesből) a 32., Horváth (3-2) a 47., Borszuk (4-2) a 62., Szabó Á. V. (5-2) a 88. percben
Kiállítva: Kiss G. (Gyermely) a 74. percben.

Az ezüstéremre pályázó Bajót ismét nagyon fontos három pontot gyűjtött be otthon egy izgalmas meccsen. A vezetést a meccs elején a Felsőgalla szerezte meg, aztán rendkívül gyorsan fordított a Bajót, a 25. percben pedig már 3-2 volt az állás. Még a szünet előtt újra betalált a Bajót, így 4-2-vel mentek a csapatok a szünetre. Bő tíz perc telt el csak a második félidőben, mikor a Bajót újabb két gólt szerzett, így a három pont sorsa eldőlt. Kiss ugyan még szépített, de a három pontot már nem tudták kiszedni a Bajót zsebéből.

Bajóti Szikra SE–TÉG Felsőgalla 6-3 (4-2)
Bajót, vezette: Tomacsek Balázs (Linn Kevin).
Bajót: Juhász D. – Kocsis, Aradi Zs., Preskó (Biró, 77.), Urbán (Kuthy, 46.), Rácz (Csökmei, 86.), Aradi S., Kecskés (Sárközi, 61.), Kovács R. Sz., Pálinkás, Galba (Kovács P., 70.). Technikai vezető: Dudás Júlia. Felsőgalla: Hanus – Magyari V., Magyari M., Méhész, Hajzer, Szabacsi, Eipl, Zettisch, Kósa, Kiss, Hagymási (Mata, 70.). Vezetőedző: Mesterházi Gábor.
Gólszerző: Méhész (0-1) a 6., Galba (1-1) a 9., Kocsis (2-1) a 13., Galba (3-1) a 17., Szabacsi (3-2) a 25., Aradi S. (4-2) a 43., Galba (5-2) a 46., Kuthy (6-2) az 56., Kiss (6-3) a 75. percben.

A jó formában lévő Bana gyorsan eldöntötte a három pontot hazai pályán a Piliscsév ellen. Molnár egy szabadrúgást bombázott a kapuba kapásból még a negyed percben, majd tíz perccel később a második gólját is a kapuba gurította. Az első félidőben aztán simán egyenlített volna a Piliscsév, de végül egy gólt sem tudtak szerezni. A szünet után is a Piliscsév volt jobb, még úgy is, hogy emberhátrányban játszották le az utolsó fél órát. Hol a gólvonalról tisztáztak a hazai védők, hol a kapus mentett nagyot, de a Piliscsév végül nem tudott pontot szerezni.

Banai KSK–Piliscsévi SE 2-0 (2-0)
Bana, vezette: Varga Imre (Marosi Milán).
Bana: Pirik – Márkus, Brulich, Zsolnai M., Vincze D., Vida, Molnár (Rózsási, 86.), Rózsahegyi, Róth G., Róth M. (Böde, 46.), Járóka. Technikai vezető: Angyal Roland.
Piliscsév: Hargitai – Rábl, Mészáros (Béres, 66.), Tirpák, Koller, Hutera, Jámbor, Danov, Kucsera, Morecz B., Tillman. Technikai vezető: Klányi Norbert.
Gólszerző: Molnár (1-0) a 4., Molnár (2-0) a 13. percben.
Kiállítva: Jámbor (Piliscsév) a 61. percben.

A Bokod újabb fontos pontot szerzett a jó erőkből álló, de rossz formát mutató Pilismarót ellen. A hazaiaktól Babicz vitte hátán a csapatát, hiszen mindkét félidőben megszerezte a vezetést, de a Pilismarót mindkét alkalommal egyenlíteni tudott, ráadásul mindkétszer a félidő végén. Ezzel egy-egy ponttal gazdagodtak a csapatok, ami a Bokodnak a 15., a Pilismarótnak a 12. helyet jelenti.

Bokod Erőmű LE–Pilismarót SC 2-2 (1-1)
Bokod, vezette: Hegedüs Róbert (Lovas Gábor, Farkas Bálint).
Bokod: Kovács B. L. – Valter, Molnár, Bognár, Gruber, Horváth Sz., Földi (Marton, 77.), Kisvári (Pányi, 72., Sáry, 79.), Valakovics (Cser, 87.), Antal (Balogh, 63.), Babicz. Technikai vezető: Horváth Szabolcs.
Pilismarót: Pintér K. – Pintér G., Gerencsér, Sáros (Stefanek, 46., Berdó, 60.), Eichenwalder, Kovács P., Schubauer, Domak (Szász, 54.), Szarka, Pintér M. L., Visnyovszki. Vezetőedző: Osvald Zsolt.
Gólszerző: Babicz (1-0) a 15., Kovács P. (1-1) a 38., Babicz (2-1) a 47., Gerencsér (2-2) a 84. percben.

Az újonc Császár újabb nagy rangadót nyert, ezúttal a Mocsát gyűrték le. A hazaiak már a második percben megszerezték a vezetést, majd a szünet után a bombaformában lévő Szabó vágott be egy büntetőt. Az utolsó szűk 15 percet emberhátrányban játszotta le a Mocsa, de már nem esett több gól.

Császári SE–Mocsa KSE 2-0 (1-0)
Császár, vezette: Nagy Gábor (Kiszi Levente).
Császár: Karászi – Cseh (Molnár T. M., 39.), Demeter Sz., Szabó M. (Vincze, 65.), Mész (Bagócsi, 78.), Bauer (Lázár, 89.), Vass, Szabó P., Áment (Demeter M., 83.), Csonka, Cságola. Technikai vezető: Falman Bálint Péter. Mocsa: Kovács – Vass (Balogh, 72.), Pokk J., Rácz R., Jordán G., Farkas (Prógli, 56.), Csizmadia R. (Korán, 65.), Karsai, Varga, Czifra, Kántor K. Technikai vezető: Jordán Jenő.
Gólszerző: Bauer (1-0) a 2., Szabó P. (2-0, tizenegyesből) a 67. percben.
Kiállítva: Czifra (Mocsa) a 77. percben.

A forduló rangadója mérhetetlenül sima kiütést hozott, ám ezúttal a pofonokat osztó Környe szaladt bele a késbe, de nagyon. A vezetést ugyan megszerezték a 13. percben, de itt vége is volt számukra a győzelmi esélyeknek: a fiatalos Ete szétfutotta a rutinos Környét, és hat gólt rámolt be az első félidőben. A szünet után aztán jött a hetedik is, majd egy környei szépítőgólra még Proceller rárúgta a nyolcadikat, így a Környe atomjaira hullott. Más kérdés, hogy még így is vezetik a tabellát, ám az első vereségét elszenvedő Környének már csak két pont előnye van a második Bajóttal, három pedig az Etével szemben.

Etei SE–Környe SE 8-2 (6-1)
Ete, vezette: Hartdégen Zsolt (Büki Gábor).
Ete: Mantler – Tóth L. R., Tóth H., Puzsoma, Szeles (Tálos G., 66.), Gyüszi (Szíjj, 80.), Roll, Szabó, Járóka (Proceller, 46.), Rigó, Farkas (Baráth, 74.). Vezetőedző: Nagy Géza. Környe: Varsányi – Tóth V. (Göböly, 33.), Matláry, Zelenai, Bombicz, Szalczinger, Pankotai (Patyi, 62.), Kovács (Kishonti, 50.), Ligacs (Tóth N. N., 83.), Török (Bilisánczki, 83.), Békefi. Vezetőedző: Mészáros István.
Gólszerző: Szalczinger (0-1) a 13., Farkas (1-1) a 15., Tóth L. R. (2-1) a 17., Gyüszi (3-1) a 21., Tóth L. R. (4-1) a 27., Puzsoma (5-1) a 33., Puzsoma (6-1) a 37., Proceller (7-1) az 50., Kishonti (7-2) a 75., Proceller (8-2) a 85. percben.

A Süttő hozta a kötelezőt, ismét jól zárták az őszi szezont. A vezetés már itt is korán a vendégek kezében volt, de a szünet után a Kocs Wéber találatával egyenlített. Nem sokáig volt így, hiszen sorban jöttek a süttői gólok, végül négyet rúgtak, így 5-2-re nyertek. Ezzel a Süttő a hatodik helyen zárta az őszt, míg a Kocs a 11.

Kocs KSE–Süttői SC 2-5 (0-1)
Kocs, vezette: Ferling Ákos (Pluhár Máté Mihály).
Kocs: Natkai – Kovács I., Takács Zs., Barsi R., Dombi (Bognár, 80.), Wéber, Takács L., Gombik Tibor, Szőnyi, Kovács K. (Bódis, 77.), Gombik L. (Nagy P., 65.). Süttő: Király – Nagy D. Z., Varga M. (Mátyás Zs., 82.), Tárai, Ölveczky, Simon, Varga Á., Gebei, Mezei, Juhász, Belovai. Játékos-edző: Mátyás Zsolt.
Gólszerző: Ölveczky (0-1) a 2., Wéber (1-1) az 54., Gebei (1-2) az 57., Tárai (1-3) a 78., Gebei (1-4) a 79., Szőnyi (2-4) a 89., Gebei (2-5) a 91. percben.

Kissé ugyan közelebb került a bennmaradáshoz a Szomód, ám még így is nagyon messze vannak tőle. A Tatabányai Vasasnál Győrfi-Sánta hiába szerezte meg kétszer is a vezetést,, a szomódi Fekete ugyancsak két alkalommal volt eredményes, ez pedig pontosztozkodást eredményezett.

Tatabányai Vasas–Bar-Nul Szomódi SE 2-2 (1-0)
Tatabánya, vezette: Horváth István (Mohos Kitti).
Tatabányai Vasas: Tamtam – Somogyi, Szigeti, Hegedűs (Gréczi, 70.), Balogh (Juhász, 21.), Győrfi-Sánta, Lakatos, Halász, Széplábi (Auerbach P., 82.), Horváth Béla (Németh, 52.), Lajtos (Sajben, 52.). Technikai vezető: Györgykovács Zoltán.
Szomód: Fehér – Török (Lengyel, 70.), Fekete, Szili, Fail, Sáhó (Székely, 70.), Prokay, Lounes, Bujdosó, Szabó, Vörös (Mayer, 64.). Technikai vezető: Purgel Károly.
Gólszerző: Győrfi-Sánta (1-0) a 30., Fekete (1-1) az 51., Győrfi-Sánta (2-1) a 60., Fekete (2-2) a 65. percben.