Az utolsó előtti idei fordulót rendezték a megyei másodosztályban. Nézzük, mit hozott a forduló.

Eurotrade megyei II. osztály, 14. forduló

Az Ászár meglepetésre hazai pályán elkapta a Banát. A vendégek jó formában érkeztek, de ezen a meccsen semmi nem sikerült nekik. A vezetést hamar megszerezte az Ászár, Büki duplája után Dobai szépített a szünet után. Ligeti és Büki harmadik találatát aztán ismét egy Dobai-gól követte, de a végeredmény eddigre már nem volt kérdés.

Ászár KSE–Banai KSK 4-2 (2-0)
Ászár, vezette: Németh Richárd (Dávid Rita).
Ászár: Molnár M. J. – Borszuk (Bocska, 66.), Büki (Nagy B., 85.), Ligeti, Verebics, Kun, Tapolcsányi, Molnár N., Sáhó (Takács, 88.), Végh (Bősze, 72.), Szabó (Foltin, 77.). Technikai vezető: Rakó László.
Bana: Pirik – Márkus, Brulich, Vincze D., Vida (Zsolnai M., 46.), Molnár P. (Vincze Á., 62.), Rózsahegyi, Dobai, Róth G., Róth M., Járóka (Böde, 46.). Technikai vezető: Angyal Roland.
Gólszerző: Büki (1-0) a 17., Büki (2-0) a 39., Dobai (2-1) az 57., Ligeti (3-1) a 64., Büki (4-1) a 70., Dobai (4-2, tizenegyesből) a 84. percben.

A sereghajtó Szomód az első félidőben még pariban volt a Piliscsévvel, azonban a szünet után eldőlt minden kérdés. Ahogy a tabella mutatta, a Piliscsév érvényesítette a papírformát.

Bar-Nul Szomódi SE–Piliscsévi SE 0-3 (0-0)
Baj, vezette: Tomacsek Balázs (Linn Kevin, Derecskei Bence).
Szomód: Fehér – Vörös, Török B. (Bányai, 53.), Fekete (Székely, 77.), Szili, Fail (Lengyel, 7.), Metzger, Prokay (Gulyás, 85.), Lounes, Bujdosó, Szabó (Mayer, 70.). Technikai vezető: Purgel Károly.
Piliscsév: Kosztka – Rábl, Török M. (Mesterházi I. Csaba, 89.), Tirpák, Béres (Mészáros, 73.), Koller, Hutera, Danov, Kucsera (Mesterházi II. Csaba, 84.), Morecz B., Tillman. Tehnikai vezető: Klányi Norbert.
Gólszerző: Tirpák (0-1) a 65., Mészáros (0-2) a 85., Mesterházi I. Csaba (0-3) a 90. percben.

Ahogy arra számítani lehetett, az Ete megszenvedett Gyermelyen, méghozzá nem is kicsit. A vezetést a hazaiak szerezték meg, és sokáig őrizték is azt. A szünet után aztán Gyüszi egyenlíteni tudott, majd a 90. percben jött a mindent eldöntő gól, ami nagyon kellett a vendégeknek.

Gyermely–Etei SE 1-2 (1-0)
Héreg, vezette: Szabó Gergely Máté (Lovas Gábor, Füleki Márton).
Gyermely: Kővári – Kovács L., Nagy Sz. Gy., Nagy Zs., Gyuricza, Felsőházi, Petróczi, Balázs, Sándor, Soós, Kovács A.
Ete: Mantler – Rigó, Proceller, Baráth (Puzsoma, 35.), Gyüszi, Roll, Szabó P., Szíjj (Farkas, 35.), Szeles (Tóth L. R., 60.), Járóka, Tóth H. Vezetőedző: Nagy Géza.
Gólszerző: Gyuricza (1-0) a 14., Gyüszi (1-1) a 71., Járóka (1-2) a 90. percben.

Az előző fordulóban nyolcat kapott a Környe, így mindenképpen javítani akartak. A Császár nem nagyon szokott hetet kapni, de most ez volt a helyzet. Az első félidőben már három volt a különbség.. Szabó ugyan duplázott a vendégeknél, de a Környe is négy gólt szerzett a szünet után, szóval 7-2 lett a vége.

Környe SE–Császári SE 7-2 (3-0)
Környe, vezette: Drabon Barnabás (Korcsok Dorina Anna).
Környe: Varsányi – Kozár, Matláry, Zelenai (Menyhárt, 81.), Bombicz, Patyi, Szabó K., Ligacs (Turi, 46.), Török (Tóth V., 73.), Kishonti (Bilisánczki, 62.), Göböly (Novotni, 66.). Technikai vezető: Hanikám Ákos.
Császár: Karászi – Demeter Sz. (Vincze, 37.), Szabó M., Mész, Bauer, Rendes (Bagócsi, 61.), Szabó P., Lázár (Molnár T. M., 46.), Szabó G., Vass, Csonka (Demeter M., 75.).Technikai vezető: Falman Bálint Péter.
Gólszerző: Patyi (1-0) a 4., Zelenai (2-0) a 16., Török (3-0) a 37., Bauer (3-1) az 50., Kishonti (4-1) az 53., Bombicz (5-1, tizenegyesből) a 78., Szabó (6-1) a 80., Bilisánczki (7-1) a 82., Szabó P. (7-2, tizenegyesből) a 89. percben.

Meglepő, hogy a gyengélkedő Mocsa simán elverte a második Bajótot. Az első félidőben még csak egy volt a különbség, ám a szünet után rá tudott tenni még egy lapáttal a Mocsa, amire a Bajótnak nem volt válasza, így végül 4-0 lett.

Mocsa KSE–Bajóti Szikra SE 4-0 (1-0)
Mocsa, vezette: Szűcs Sándor (Hegedüs Péter, Kiszi Levente).
Mocsa: Kovács M. – Vass, Pokk J. (Balog, 82.), Rácz R., Jordán G., Farkas (Prógli, 64.), Csizmadia R. (Pokk D., 85.), Karsai, Varga, Rácz J. R., Balogh (Kántor K., 69.). Technikai vezető: Jordán Jenő.
Bajót: Juhász D. – Biró, Kocsis, Aradi Zs., Urbán (Sárközi, 69.), Rácz, Aradi S., Kecskés (Kuthy, 69.), Kovács R. Sz., Pálinkás, Galba (Csökmei, 81.). Technikai vezető: Dudás Júlia.
Gólszerző: Farkas (1-0) a 25., Csizmadia R. (2-0) a 72., Csizmadia R. (3-0) a 75., Csizmadia R. (4-0) a 84. percben.

A Pilismarót egy fontos három pontot szerzett meg így az év végén. Messze nem teljesítenek úgy, mint az előző szezonban, így egy fontos győzelem kellett már nekik. Az első félidőben már kettő volt a különbség, amit végül a meccs végéig meg is tartott a Pilismarót, hiába szépített a Kocs.

Pilismarót SC–Kocs KSE 3-1 (2-0)
Pilismarót, vezette: Varga Imre (Kiszely Kevin László, Szántó Ruben Dominik).
Pilismarót: Pintér K. – Pintér G., Iván (Kneiszel, 75.), Sáros (Domak, 63.), Eichenwalder (Schubauer, 71.), Kovács P. (Kaszás, 85.), Visnyovszki (Szarka, 81.), Méhes, Pintér M. L., Gerencsér, Kovács D. Vezetőedző: Osvald Zsolt.
Kocs: Natkai – Kovács I., Takács Zs., Kisék Sz., Barsi R., Dombi (Bognár, 68.), Takács L., Gombos, Szőnyi, Kovács K., Gombik L. Vezetőedző: Bódis Tamás.
Gólszerző: Eichenwalder (1-0) a 23., Visnyovszki (2-0) a 42., Gombos (2-1) a 47., Kovács P. (3-1) a 77. percben.

A Süttő szinte kötelező győzelmet aratott, jó formában vannak idén. Gebei után Tenki is betalált, így már az első félidőben kialakult a végeredmény. A Süttő a középmezőnyből, a Tatabányai Vasas az alsóházból várja majd a folytatást.

Süttői SC–Tatabányai Vasas 2-0 (2-0)
Süttő, vezette: Nagy Gábor (Füstös Bálint, Sirokmán Alex).
Süttő: Király – Simon, Mezei, Belovai (Némedi, 59.), Tárai, Varga Á., Ölveczky (Juhász, 59.), Gebei, Varga M., Tenki, Nagy D. Z. Vezetőedző: Mátyás Zsolt.
Tatabányai Vasas: Tamtam – Somogyi, Szigeti, Hegedűs, Győrfi-Sánta, Lakatos (Auerbach P., 69.), Csaplár, Halász, Juhász, Szeibert (Balogh, 62.), Lajtos. Technikai vezető: Györgykovács Zoltán.
Gólszerző: Gebei (1-0) a 33., Tenki (2-0) a 43. percben.

Nagyon rég nem nyert meccset a Felsőgalla, a Bokod viszont nemrég, így mindkét gárdának fontos volt ez a derbi. Az első félidőben még döntetlen volt a helyzet, aztán viszont Szabacsi és Magyari eldöntötte a három pont sorsát – bár ehhez kellett, hogy a vendégek több, mint egy félidőt emberelőnyben játszanak.

TÉG Felsőgalla–Bokod Erőmű LE 3-1 (1-1)
Tatabánya, vezette: Horváth István (Dr. Hegyi Gabriella, Szabó Géza).
Felsőgalla: Hanus – Magyari V., Együd, Magyari M. (Hetzmann, 64.), Méhész, Szabacsi, Zettisch, Nagy (Hajzer, 54.), Kósa, Kiss, Hagymási (Mata, 46.). Vezetőedző: Mesterházi Gábor.
Bokod: Farkas G. – Valter, Herceg, Bognár, Gruber, Horváth Sz. (Sáry, 7.), Marton, Földi (Balogh, 67.), Valakovics (Cser, 83.), Babicz (Marton, 89.), Antal. Technikai vezető: Horváth Szabolcs.
Gólszerző: Szabacsi (1-0) a 30., Marton (1-1) a 45., Szabacsi (2-1) az 59., Magyari V. (3-1) a 71. percben.
Kiállítva: Antal (Bokod) a 38. percben.