A hétvégén az első fordulót rendezték a megyei másodosztályban.

Az előző szezonban bajnokságot nyerő Ete nem lassít, hiszen kezdésként nagy verést mért a Felsőgallára. A bajnoki címét megvédeni igyekvő etei csapatban Proceller Krisztián négy, Gyüszi Levente három gólt szerzett. A második helyen záró Környe az újonc, a megyei harmadosztály Északi csoportját magabiztosan nyerő Csolnokhoz látogatott. A hazaiak kétszer vezettek, a vendégek kétszer egyenlítettek, végül kiegyeztek egy döntetlenben a felek. Rangadót vívott egymással az előző szezonban újoncként is harmadik helyen záró Bajót, valamint a negyedik Bana. A vendéglátó banaiak korán elhúztak két góllal, de a Bajót folyamatosan tapadt rájuk. Az utolsó húsz percben aztán a csereként beálló Róth Martin duplájával biztosították be győzelmüket a hazaiak. A Császár és a Gyermely ott folytatták, ahol az előző szezont befejezték: egymás ellen, Gyermelyen. Akkor a hazaiak 3-0-s sikerükkel biztosították be másodosztályú tagságukat, most azonban fordított eredmény született, így a Császár bizonyította, hogy nem véletlenül végzett nyolc hellyel riválisa előtt a tabellán.
A Süttő Piliscséven aratott kiütéses, kilencgólos győzelmet, a vendégeknél Kottra Márk triplázott. Ugyancsak kilenc góllal nyert a Pilismarót, nem is akárhogyan. A vendég Kocs szűk fél óra után már két góllal is vezetett, ekkor még a hazai győzelem is erősen kétségesnek tűnt. Aztán a kocsi kapus pirosat kapott, a hazai csapat szépített, de félidőben még mindig a vendégeknél volt az előny. Aztán a második fél­időben jött a hazai parádé: a Pilismarót 38 perc alatt lőtt 10 (!) gólt, ami még akkor is nagyon sok, ha a Kocs időközben kettős emberhátrányba került. A hazai csapatban Szirmai Ágoston Sándor kevesebb, mint fél óra alatt öt gólt szerzett a második fél­időben és ezzel a góllövőlista élére állt. A forduló hétfő esti mérkőzésén a Mocsa a mérkőzés legvégén biztosította be a győzelmet az előző szezonban még az első osztályban szereplő Ács ellen. A hazai csapatban Csizmadia Rajmund triplázott.

Eurotrade megyei II. osztály, 1. forduló

Banai KSK–Bajóti Szikra SE 5-2 (3-1)
Bana, vezette: Horváth István (Szabó Géza, Jámbor Bence).
Bana: Kádár – Szabó A., Böde, Szabó P. (Márkus, 63.), Vincze D., Rózsahegyi, Dobai, Róth G., Vincze Á. (Róth M., 63.), Járóka (Vig, 71.), Körmendi L. Technikai vezetők: Angyal Roland, Körmendi Gyula.
Bajót: Juhász D. – Kaptás (Biró, 70.), Preskó (Kuthy, 72.), Rácz, Aradi, Kecskés, Tömör, Bús, Mezei, Galba, Juhász T. Technikai vezetők: Dudás Júlia, Urbán Sándor.
Gólszerző: Mezei (öngól, 1-0) a 4., Szabó A. (tizenegyesből, 2-0) a 7., Galba (2-1) a 25., Szabó P. (3-1) a 35., Kecskés (3-2) a 64., Róth M. (4-2) a 71., Róth M. (5-2) a 91. percben.

Csolnoki SZSE–Környe SE 2-2 (1-1)
Csolnok, vezette: Lovas Gábor (Farkas Bálint, Füleki Márton).
Csolnok: Tóth (Kocsis, 46.) – Bulfán (Zsolnay, 60.), Barlangi T. G., Farkas A. (Seregi, 57.), Barlangi B. (Gause P., 67.), Gause B., Yousif, Kovács B., Jantos, Nagy (Binder, 46.), Pázmándi.
Környe: Hanus – Ficsor (Nádudvari, 12.), Matláry (Turi, 42.), Zelenai, Békefi, Halmi, Plotár (Kovács R., 83.), Szabó K., Szerencse, Bilisánczki, Szabó R. I. (Kerék, 65.). Vezetőedző: Gulyás Tamás.
Gólszerző: Barlangi T. G. (1-0) a 11., Bilisánczki (1-1) a 43., Pázmándi (2-1) az 56., Békefi (2-2) a 65. percben.

Etei SE–TÉG Felsőgalla 9-1 (4-1)
Ete, vezette: Janovics István (Marosi Milán, Mann Ádám József).
Ete: Proceller D. Gy. – Puzsoma, Szeles, Gyüszi, Szabó P., Tálos, Szíjj (Baráth, 46.), Nagy B. (Vági, 71.), Tóth H., Farkas, Proceller K. Technikai vezetők: Keszthelyi László, Nagy Géza.
Felsőgalla: Aradi – Magyari, Komáromi, Együd (Baumgarten, 55.), Szám, Mészáros, Scheib, Zettisch, Szabó K. I., Kiss, Szabó J. (Payer, 66.).
Gólszerző: Farkas (1-0) a 6., Gyüszi (2-0) a 23., Gyüszi (3-0) a 32., Proceller K. (4-0) a 40., Szám (4-1) a 43., Proceller K. (5-1) az 58., Baráth (6-1) a 73., Gyüszi (7-1) a 77., Proceller K. (8-1) a 86., Proceller K. (9-1) a 89. percben.

Gyermely–Császári SE 0-3 (0-2)
Gyermely, vezette: Vojvoda Miklós (Kiszi Levente, Paulovics Bence).
Gyermely: Kővári – Beck (Fülöp, 88.), Varga, Dibusz, Horváth, Stréhli, Petróczi, Kovács K. (Kocsis, 58.), Soós, Kiss (Kovács A., 73.), Felsőházi.
Császár: Nagy – Cseh, Illek, Szabó M., Bauer (Szántó, 71.), Rendes, Beke (Csonka, 63.), Kisvári (Mész, 67.), Szabó G. (Hévizi, 46.), Hideg (Áment, 57.), Demeter.
Gólszerző: Bauer (0-1) a 30., Beke (0-2) a 34., Hévizi (0-3) a 65. percben.

Piliscsévi SE–Süttői SC 0-9 (0-5)
Piliscsév, vezette: Balázs Kornél (Linn Kevin, Derecskei Bence).
Piliscsév: Juhász (Mike, 80.) – Laskai, Varga B. L., Halmos, Bartl (Mohácsi, 26.), Giricz, Morecz, Simon, Bognár (Mesterházi I. Csaba, 76.), Szabó, Mesterházi II. Csaba. Technikai vezető: Klányi Norbert.
Süttő: Király – Nagy (Galambosi, 59.), Tárai G. (Kovács, 59.), Tárai Á. (Kis, 46.), Ölveczky (Vas, 46.), Jámbor, Varga Á. (Szakmáry, 46.), Engelbrecht, Kottra, Belovai, Lengyel. Vezetőedző: Gimesi Máté.
Gólszerző: Kottra (0-1) a 9., Kottra (0-2) a 10., Jámbor (0-3) a 19., Belovai (0-4) a 22., Belovai (0-5) a 31., Kis (0-6) a 47., Kovács (0-7) a 60., Kottra (0-8) a 74., Kovács (0-9) a 87. percben.

Pilismarót SC–Kocs KSE 11-2 (1-2)
Pilismarót, vezette: Tomacsek Balázs (Szabó Gergely Máté, Kis Gergő Benedek).
Pilismarót: Pintér K. – Szarka, Válent, Csipor (Paxián, 66.), Hernádi (Kneiszel, 67.), Gerencsér, Sáros (Tahon, 66.), Pintér M. L., Méhes, Szirmai, Wieszt. Vezetőedző: Osvald Zsolt.
Kocs: Adorjáni – Bognár (Végh, 51.), Kovács I., Mészáros, Barsi, Dombi, Takács, Kovács K., Gombik L., Gombik T., Kvittung (Vajda, 46.).
Gólszerző: Gombik L. (0-1) a 21., Kovács I. (0-2) a 25., Gerencsér (tizenegyesből, 1-2) a 33., Szarka (tizenegyesből, 2-2) az 53., Csipor (3-2) az 56., Szirmai (4-2) a 60., Szirmai (5-2) a 74., Válent (6-2) a 76., Szirmai (7-2) a 77., Wieszt (8-2) a 80., Kneiszel (tizenegyesből, 9-2) a 83., Szirmai (10-2) a 87., Szirmai (11-2) a 88. percben.
Kiállítva: Adorjáni (33.) és Végh (66.) – egyaránt Kocs.

Mocsa KSE–Ácsi Kinizsi SC 6-3 (2-2)
Mocsa, vezette: Drabon Barnabás (Sirokmán Alex, Szijártó Márton).
Mocsa: Kovács M. – Korán, Pokk, Patócs (Süveg, 34.), Csizmadia (Kerekes M., 80.), Kántor I. Sz., Kerekes Gy. (Grónai, 66.), Kugler, Czifra, Kántor K. (Pozsonyi, 46.), Rácz J. R. Technikai vezető: László Péter.
Ács: Varga M. – Varga B. (Nagy, 25.), Kovács I., Taár, Baumgartner, Szabó B., Hegedűs, Lakatos, Császár, Bögi (Csordás 31., Fehér, 55.), Sölét. Vezetőedző: Szalai Tamás.
Gólszerző: Csizmadia (1-0) a 6., Csizmadia (2-0) a 18., Lakatos (2-1) a 27., Hegedűs (2-2) a 42., Csizmadia (3-2) a 65., Grónai (4-2) a 79., Baumgartner (4-3) a 84., Grónai (5-3) a 85., Kerekes M. (tizenegyesből, 6-3) a 86. percben.
A Tatabányai Vasas–Ászár KSE mérkőzést október 24-én rendezik.