A harmadik fordulót követően a Pilismarót állt a tabella élén, amely a Bana legénységét látta vendégül.A listavezetőnek a legkevésbé sem volt jó napja, a minden tekintetben jobb banaiak súlyos vereséget mértek rá. A marótiak dolgát két kiállítás is nehezítette (bár az első piros kiosztásakor már gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés), a vendégeknél az ismét remeklő Dobai Péter négyszer volt eredményes. A Pilismarót vereségével az Ete vette át a vezetést a bajnokságban, amely a forduló rangadóján Süttőn tudott nyerni. A két csapat egyaránt százszázalékos teljesítménnyel várta az összecsapást, amelyet követően már csak az első helyre ugró eteiek állnak hibátlan mérleggel. A második pozícióban a Környét találjuk, amely ugyan hamar hátrányba került Császáron, végül azonban magabiztos győzelmet aratott.
Megmérkőzött egymással a megyei harmadosztály északi csoportjának legutóbbi két bajnoka, a Bajót és a Csolnok. A találkozót meglehetősen simán nyerte a házigazda Bajót, amelynél Galba József háromszor volt eredményes. A Mocsa egy hajrában szerzett góllal nyert Felsőgallán a csereként beálló Falu Szilárd találatának köszönhetően. A harmadik fordulót követően öt csapat állt pont nélkül, közülük négy (mégpedig a tabella utolsó négy helyezettje) éppen egymással mérkőzött. Az Ászár a mérkőzés végén szerzett két találattal múlta felül a Gyermelyt, míg az Ács egy gólgazdag összecsapáson hozta el a három pontot Piliscsévről. A vendégek mind a négy gólját Lakatos László Arnold szerezte. A góllövőlistát az ezúttal kétszer eredményes etei Proceller Krisztián vezeti 10 találattal.

Eurotrade megyei II. osztály, 4. forduló
Ászár KSE–Gyermely 2-0 (0-0)
Ászár, vezette: Vojvoda Miklós (Marosi Milán, Szabó Géza).
Ászár: Molnár M. J. – Palotás (Borszuk, 63.), Hullám, Garas (Hnizda, 63.), Ligeti, Verebics, Bocska (Répási, 81.), Horák, Cser (Bősze, 77.), Molnár N. (Tapolcsányi, 46.), Szabó Á. V. Technikai vezető: Rakó László.
Gyermely: Fölöp – Petróczi, Nagy, Kovács K., Varga, Kovács A., Kiss G. (Felsőházi, 70.), Soós, Gombás, Stréhli, Beck. Technikai vezető: Kovács László.
Gólszerző: Tapolcsányi (1-0) a 80., Szabó Á. V. (2-0) a 88. percben.

Bajóti Szikra SE–Csolnoki SZSE 4-1 (3-1)
Bajót, vezette: Lovas Gábor (Tatár Levente).
Bajót: Juhász D. – Kocsis, Aradi Zs., Rácz (Kuthy, 76.), Kecskés (Preskó, 70.), Tömör, Mezei, Galba, Bodrogi, Janusz (Bús, 55.), Juhász II. Tamás (Varga, 70.). Technikai vezetők: Dudás Júlia, Urbán Sándor.
Csolnok: Tóth – Tafferner, Bulfán (Putnoki, 46.), Barlangi T. G., Binder (Gacsai, 61.), Kovács, Zsolnay (Seregi, 68.), Pázmándi (Farkas, 59.), Putz (Gause B., 46.), Nagy, Yousif. Vezetőedző: Vigh Attila.
Gólszerző: Galba (1-0) az 5., Galba (2-0) a 18., Janusz (3-0) a 34., Bulfán (3-1) a 39., Galba (4-1) a 83. percben.

Császári SE–Környe SE 2-5 (1-2)
Császár, vezette: Katona Bence Mihály (Szabó Gergely Máté, Kis Gergő Benedek).
Császár: Nagy – Cseh, Illek (Áment, 70.), Szabó M. (Beke, 72.), Mész, Bauer (Hideg Zs. D., 36.), Hideg R., Vincze, Szabó Gábor, Csonka, Demeter (Kisvári, 53.).
Környe: Mucsi – Kozár (Patyi, 57.), Matláry, Zelenai, Plotár (Kerék, 83.), Hanikám (Halmi, 85.), Szabó K., Szerencse, Menyhárt, Bilisánczki (Nádud­vari, 72.), Szabó R. I. (Turi, 74.). Vezetőedző: Gulyás Tamás.
Gólszerző: Szabó M. (1-0) a 2., Bilisánczki (1-1) a 30., Plotár (1-2) a 42., Plotár (1-3) az 54., Szabó R. I. (1-4) a 65., Menyhárt (1-5) a 85., Hideg Zs. D. (2-5) a 89. percben.

Piliscsévi SE–Ácsi Kinizsi SC 3-4 (1-2)
Piliscsév, vezette: Baranyai László (Derecskei Bence).
Piliscsév: Kosztka – Simon (Bartl, 68.), Varga B. L., Fekete (Bognár, 60.), Klányi D., Mohácsi, Morecz R., Halmos, Kucsera B., Mesterházi II. Csaba (Kucsera T., 46.), Kaplonyi. Ács: Varga M. – Blahó (Nagy, 73.), Taár, Baumgartner, Szabó B., Kovács K., Kohár (Molnár, 68.), Lakatos, Császár, Hegedűs, Csordás (Kéringer, 63.). Vezetőedző: Szalai Tamás.
Gólszerző: Lakatos (0-1) a 10., Klányi D. (1-1) a 41., Lakatos (1-2) a 44., Lakatos (1-3) a 61., Kucsera T. (2-3) a 75., Lakatos (2-4) a 82., Morecz R. (3-4) a 90. percben.

Pilismarót SC–Banai KSK 1-7 (0-3)
Pilismarót, vezette: Farkas Bálint (Szeibert Philip, Jászberényi Marcell).
Pilismarót: Pintér K. – Kovács, Szarka (Tahon, 63.), Kneiszel, Berdó (Pintér M. L., 52.), Hernádi (Paxián, 66.), Kollár, Gerencsér, Sáros, Méhes, Wieszt. Vezetőedző: Osvald Zsolt.
Bana: Kádár – Szabó A. (Vollai, 71.), Vincze D., Brulich, Rózsahegyi, Dobai, Róth G., Vincze Á. (Róth M., 63.), Poloviczer (Zsolnai, 75.), Járóka (Bábics, 63.), Körmendi L. Technikai vezetők: Angyal Roland, Körmendi Gyula.
Gólszerző: Szabó A. (0-1) a 18., Dobai (0-2) a 42., Dobai (0-3) a 45., Dobai (0-4) a 61., Róth M. (0-5) a 65., Sáros (1-5) a 75., Dobai (1-6) a 87., Körmendi L. (1-7) a 89. percben. Kiállítva: Kneiszel (53.), Sáros (76.), illetve Körmendi Gyula (38. – a kispadról).

Süttői SC–Etei SE 1-3 (0-2)
Süttő, vezette: Mihályi Gergő (Németi Soma János, Dr. Hegyi Gabriella).
Süttő: Király – Engelbrecht, Lengyel, Belovai, Kis (Kovács, 84.), Kottra, Tárai G., Szakmáry (Frei, 71.), Ölvczky (Némedi, 60.), Nagy D. Z. (Varga M., 52.), Jámbor (Tárai Á., 71.). Vezetőedző: Gimesi Máté.
Ete: Proceller D. Gy. – Farkas (Járóka, 89.), Vági (Gyüszi, 65.), Puzsoma (Tálos, 94.), Szeles, Baráth, Roll, Szabó (Tóth L. R., 46.), Tóth H., Rigó, Proceller K. Technikai vezető: Nagy Géza.
Gólszerző: Farkas (0-1) a 9., Proceller K. (0-2) a 35., Belovai (1-2) a 73., Proceller K. (1-3) a 90. percben.
Kiállítva: Szeles (Ete) a 82. percben.

TÉG Felsőgalla–Mocsa KSE 0-1 (0-0)
Tatabánya, vezette: Varga Imre (Hegedüs Péter).
Felsőgalla: Farkas – Komáromi, Együd (Tomayer, 67.), Magyari M. (Szabó K. I., 82.), Benő (Pavalacs, 82.), Szám, Mészáros, Zettisch, Kiss, Szabó J. (Scheib, 23.), Payer (Baumgarten, 61.).
Mocsa: Pálvölgyi – Pokk, Rácz R. (Falu, 6.), Jordán, Patócs, Csizmadia R., Kántor I. Sz. (Kerekes M., 75.), Kerekes Gy. (Balog, 79.), Varga, Czifra (Kántor K., 79.), Rácz J. R. Technikai vezetők: Csizmadia Tibor, László Péter.
Gólszerző: Falu (0-1) a 78. percben.
A Kocs KSE–Tatabányai Vasas mérkőzés elmaradt.