A forduló előtt még az élen álló Süttő Tátra látogatott, ahol méretes pofonba szaladt bele. Már a hazaiak vezettek egy góllal, amikor két játékos összecsúszott a pályán, amire dulakodás alakult ki a futballisták között. A játékvezető a három piros mellett további két sárgát is kiosztott az esetet követően (mindkettőt a Süttőnek), a hazaiak pedig az ember­előnyt alaposan kihasználva végül kiütéses győzelmet arattak. A vezetést így (újra) a Csolnok vette át, amely gólgazdag meccsen megtartotta az első félidőben megszerzett előnyét a Piliscsévvel szemben.

A második helyre „lopakodott” fel a Bana, amely félórányi játék után törte meg a sereghajtó Kocs ellenállását és végül sima győzelmet aratott. Immár harmadik a Kisbér, amely a Tokodot söpörte el hazai pályán. Az eddig százszázalékos Ete meglepetésre nem bírt a Császárral, így az ötödik helyre csúszott vissza, bár vesztett pontok tekintetében még mindig a legjobban áll. A Bajót a második félidőben robogott át a Gyermelyen, a továbbra is veretlen Mocsa ezúttal a Pilismarótot gyűrte le, míg az Ács megszerezte első pontját, miután döntetlent játszott az Ászárral.
A góllövőlista élén az ezúttal kétszer eredményes kisbéri Büki Csanád áll kilenc találattal.

Megyei II. osztály, 5. forduló
Ácsi Kinizsi SC–Ászár KSE 1-1 (1-0)
Ács, vezette: Szabó Máté (Kun Péter Attila, Spiák István Dávid).
Ács: Farkas – Bögi, Blahó, Kohár M., Kovács (Kéringer, 73.), Ötvös, Gerencsér Z. (Rácz, 88.), Vincze, Németh (Satu P., 73.), Satu A. (Molnár Sz., 35.), Kohár J. Vezetőedző: Szalai Tamás.
Ászár: Molnár M. J. – Palotás (Borszuk, 86.), Hnizda, Sáhó, Ligeti, Kiss, Verebics, Kolonics, Horák, Szabó Á. V., Hullám. Technikai vezető: Végh Dániel.
Gólszerző: Kohár M. (1-0) a 12., Sáhó (1-1) az 55. percben.
Kiállítva: Kohár J. (Ács) a 76. percben.

Bajóti Szikra SE–Gyermely 5-1 (1-1)
Bajót, vezette: Szabó Géza (Nagygellér Miklós).
Bajót: Seres – Mezei, Juhász G., Prskó (Benkovits, 55.), Marczinkó (Erős, 67.), Rácz, Aradi, Bokros (Czinege, 86.), Galba (Varga, 73.), Pozsonyi (Juhász II. Tamás, 46.), Takács. Technikai vezető: Urbán Sándor.
Gyermely: Fölöp – Semjéni, Kovács K., Tóth L. (Grosz, 80.), Tóth N. N. (Kiss K., 86.), Kocsis, Tráj, Kiss G., Járóka (Kővári, 69.), Stréhli N. (Felsőházi, 69.), Beck. Technikai vezető: Gombás Csaba Ferenc.
Gólszerző: Juhász G. (1-0) a 27., Semjéni (1-1) a 41., Bokros (2-1) az 50., Aradi (3-1) az 55., Galba (4-1) a 60., Galba (5-1) a 72. percben.

Banai KSK–Kocs KSE 5-0 (3-0)
Bana, vezette: Lovas Gábor (Paulovics Bence, Mann Ádám József).
Bana: Kósa – Zsolnai J., Szabó (Vollai, 63.), Rózsahegyi (Vida, 68.), Dobai (Zsolnai T., 78.), Róth G., Vincze (Nagy M., 68.), Rácz, Róth M., Ress, Schelb (Száraz, 63.). Technikai vezető: Angyal Roland.
Kocs: Natkai – Nagy A., Peti, Barsi, Bognár, Teberi (Tóth, 24.), Gombik (Hörömpöli, 73.), Vajda, Pados, Eszlári, Komáromi M. D.
Gólszerző: Róth M. (1-0) a 29., Ress (2-0) a 32., Rácz (3-0) a 33., Szabó (4-0) az 56., Száraz (5-0) a 88. percben.

Csolnoki SZSE–Piliscsévi SE 5-3 (2-0)
Csolnok, vezette: Kolozsi Patrik (Derecskei Bence, Kovács Zsolt).
Csolnok: Kocsis – Putnoki, Bulfán (Binder, 46.), Barlangi T. G., Yousif (Vörös, 46.), Barlangi B. (Zsolnay, 60.), Tafferner, Tarkövi (Nebehaj, 70.), Jantos, Nagy, Seregi (Pázmandi, 46.). Vezetőedző: Vigh Attila.
Piliscsév: Tóth – Balogh, Koller (Kucsera T., 46.), Varga, Mesterházi, Valek (Bartl, 46.), Halmos, Ódor (Gyügyei, 80.), Kucsera B. (Simon, 20.), Szőke, Ulviczki. Technikai vezető: Klányi Norbert.
Gólszerző: Barlangi B. (1-0) a 18., Yousif (2-0) a 36., Kucsera T. (2-1) az 50., Jantos (3-1) az 56., Pázmándi (4-1) a 61., Varga (4-2) a 70., Zsolnay (5-2) a 73., Simon (5-3) a 74. percben.

DG Tát SE–Süttői SC 6-0 (1-0)
Tát, vezette: Kreitl Tamás (Varga Imre, Németi Soma János).
Tát: Szél – Rábl, Török (Tóth, 65.), Tirpák, Dékány, Koller, Varga L. A., Jámbor, Budavári (Mészáros, 46.), Páldi, Chrompota (Szabó Á., 58.). Technikai vezető: Szabó Attila.
Süttő: Király – Eberst (Bus, 46.), Nagy, Varga Á., Tárai G. (Tárai Á., 65.), Jámbor (Teiter, 68.), Gimesi (Vajda, 37.), Kovács, Kottra, Belovai, Szakmáry (Barnóczki, 68.).
Gólszerző: Török (1-0) a 30., Dékány (2-0) az 53., Páldi (3-0) az 55., Dékány (4-0) az 57., Mészáros (5-0) a 67., Koller (6-0) a 90. percben.
Kiállítva: Varga L. A., illetve Belovai és Kovács – mindhárman a 41. percben.

Etei SE–Császári SE 3-3 (1-1)
Ete, vezette: Németh Richárd (Vojvoda Miklós, Szabó Barnabás).
Ete: Mantler – Vági, Szeles, Baráth, Roll, Szabó P., Lami, Szíjj, Tóth A., Tóth H., Rigó. Szakmai igazgató: Gyüszi Levente.
Császár: Karászi – Cseh, Szabó M., Bauer, Rendes, Illek (Orban, 88.), Nagy, Horváth (Kisvári, 26.), Csonka (Mohácsi R., 95.), Demeter Sz. (Vincze, 60.), Szabó P. Edző: Mohácsi Antal.
Gólszerző: Roll (1-0, tizenegyesből) a 18., Bauer (1-1) a 41., Rendes (1-2) a 48., Szeles (2-2) a 67., Tóth H. (3-2, tizenegyesből) a 71., Szabó P. (3-3) a 73. percben.

Kisbéri SSE–Tokod SE 7-0 (3-0)
Kisbér, vezette: Janovics István (Jámbor Bence).
Kisbér: Lengyel – Csima, Wolf, Simon, Horváth (Szántó, 65.), Büki (Gyöngyösi, 65.), Nyári Z., Szabó (Nyári A., 56.), Proceller, Korompay (Cser, 65.), Puzsoma. Technikai vezető: Ujvári Ferenc.
Tokod: Farkas – Cauxeiro D., Kiss Sz., Csáki, Gyúró, Muzsik, Szőke, Berber (Sárközi, 46.), Németh (Cauxeiro B., 52.), Horváth, Kiss B. Edző: Kiss László.
Gólszerző: Proceller (1-0) a 15., Puzsoma (2-0) a 28., Büki (3-0) a 40., Simon (4-0) az 53., Büki (5-0) az 57., Gyöngyösi (6-0) a 74., Gyöngyösi (7-0) a 89. percben.

Mocsa KSE–Pilismarót SC 2-1 (1-1)
Mocsa, vezette: Tomacsek Balázs (Faragó György).
Mocsa: Kovács – Rácz R. (Fehér, 46.), Korán (Falu, 46.), Csizmadia R., Kántor I. Sz., Kerekes, Varga, Czifra, Kántor K., Rácz J. R., Bakura. Technikai vezető: Farkas Tamás.
Pilismarót: Pintér – Wieszt, Laskai (Bódi, 62.), Sáros, Domak, Patos, Dóri, Tahon, Berdó, Ribár, Rigler (Kneiszel, 64.). Vezetőedző: Osvald Zsolt.
Gólszerző: Rácz R. (1-0) a 35., Berdó (1-1) a 45., Csizmadia R. (2-1) a 61. percben.