A Déli csoportban bakonyi rangadót rendeztek. A forduló előtt azonos pontszámmal állt a két csapat, ehhez képest a szombathelyiek átgázoltak a sárkányiakon, és meg sem álltak hét gólig. Czeglédi Ádám triplázott a hazaiaknál. A Dunaalmás a négy gólt szerző és a góllövőlista élén már 27 találattal álló Zvér Dezső vezetésével ugyancsak hét góllal nyert a Császár II. ellen. A Csém még őket is überelte, miután mindkét félidőben hat gólt szerezve egy tucatig jutott a Bársonyos ellen. A hazai csapatban Török Zoltán és Dián Gábor is triplázott, előbbi az első, utóbbi a második félidőben volt a pályán. A 14. fordulóból előrehozott mérkőzésen a Bokod hátrányból fordítva, a mérkőzés végén emberhátrányban játsz­va egy ráadásban szerzett góllal nyert a Gesztes ellen. Ez azt is jelenti, hogy az élen álló triónak – Csém, Gesztes, Dad – egyaránt 30 pontja van, a Csém pedig a Bársonyos elleni gólparádénak köszönhetően átvette a vezetést. Mivel a hetedik helyezett Bakonysárkány is csak hat ponttal van lemaradva az élen állóktól, nagyon izgalmas tavaszra van kilátás.

Északon a Süttő II. két meccset is játszott a hétvégén: szombaton kétgólos előnyt leadva játszott döntetlent a Szárligettel, vasárnap pedig minimális különbséggel veszített Szomódon úgy, hogy itt is vezetett. A másik két mérkőzés jóval simábban alakult. A Lábatlan könnyedén nyert Tokodaltárón, és ezzel pontszámban befogta a harmadik helyen álló Tardost, míg a Baj Vértestolnán aratott hatgólos győzelmet. A góllövőlista élén továbbra is a 28 gólos almásfüzitői Farkas Zoltán áll.

Megyei III. osztály, Déli csoport, 13. forduló
Bakonyszombathely KSE–Bakonysárkányi SE 7-0 (4-0)
Bakonyszombathely, vezette: Paulovics Bence (Patócs Dorina, Mann Ádám József).
Bakonyszombathely: Szabó – Czeglédi, Mikulinszki (Nebehaj, 70.), Moldován, Vig (Gerhard, 46.), Takács, Renner, Nokta, Mészáros T., Kovács (Mészáros I., 63.), Tóth S. Technikai vezető: Gálos Csaba. Bakonysárkány: Manner – Ritter, Merkl B. (Doktor, 72.), Pirsli (Gyöngyösi, 61.), Nagy J., Koncz, Horváth, Treier, Tóth R. F., Zsebő (Rakita A. J., 66.), Nagy L. Technikai vezető: Ferenczi Gábor. Gólszerző: Moldován (1-0) a 6., Czeglédi (2-0) a 17., Tóth S. (3-0, tizenegyesből) a 36., Mikulinszki (4-0) a 37., Czeglédi (5-0) a 62., Mészáros T. (6-0) a 72., Czeglédi (7-0, tizenegyesből) a 89. percben.

Csémi SE–Bársonyos SK 12-0 (6-0)
Csém, vezette: Dávid Rita (Faragó György, Szajkó Árpád Attila).
Csém: Blascsák (Farkas, 46.) – Simon (Körmendi, 46.), Gyányi (Gerencsér, 46.), Oláh, Buzás, Csöre (Dián, 46.), Juhász, Szabó Cs. (Gulyás, 46.), Torday, Soós (Kucsik, 46.), Török (Kollár, 46.). Technikai vezető: Szabó István. Bársonyos: Polgár – Retzer, Bódis (Herman, 46.), Nokta, Kálnai, Varga, Szimler, Sinigla, Dolgos, Hoffer, Ősz. Gólszerző: Csöre (1-0) a 4., Török (2-0) a 9., Csöre (3-0) a 15., Török (4-0) a 26., Török (5-0) a 36., Juhász (6-0) a 37., Dián (7-0) a 49., Dián (8-0) a 64., Kollár (9-0) a 80., Gulyás (10-0) a 82., Dián (11-0) a 89., Juhász (12-0) a 90. percben.

Császári SE II.–D.M.A.C. Dunaalmás 1-8 (1-3)
Oroszlány, vezette: Sándor Tamás (Bagi Attila János, Holczhacker Attila György).
Császár II.: Horváth – Papp, Beke, Kovács K., Pinzariu, Molnár G., Badenszki (Tóth, 63.), Mohácsi, Wolf, Buknicz (Szigetvölgyi, 46.), Gyurkovits. Dunaalmás: Fiedler – Bokréta, Gerencsér (Rubin, 74.), Villám, Péter, Kozenkow (Szelőczey, 71.), Szuri (Ollé, 77.), Király, Zvér, Lőrincz, Mészáros. Technikai vezető: Hegedűs Sándor. Gólszerző: Zvér (0-1) a 6., Szuri (0-2) a 14., Badenszki (1-2) a 27., Király (1-3) a 39., Zvér (1-4) az 55., Bokréta (1-5) a 64., Zvér (1-6) a 73., Zvér (1-7) a 74., Péter (1-8) a 80. percben.
A Naszály SE–Réde KSE mérkőzés elmaradt, a Szákszendi SE–Bokod FCE mérkőzést április 2-án rendezik.

1. forduló
    Bokod FCE–Gesztesi SE 2-1 (1-1)
    Bokod, vezette: Kurali Zoltán (Kovács Zsolt, Spiák István Dávid).
    Bokod: Iváncsán – Marton O., Pányi (Erdős, 19.), Gruber (Czuppon, 84.), Horváth, ifj. Marton Krisztián, Csendes, Bucsi (Szűcs, 80.), Farkas, Bognár, Antal (Ihász, 89.). Technikai vezető: Rausch János. Gesztes: Szalai (Nagy P., 71.) – Tóth V., Nagy II. Géza, Tóth L. R., Vízkeleti, Kern (Licul-Kucera, 9.), Csernák (Schaffer, 46.), Eigner (Vendégh, 82.), Valakovics G., Pillmann R. (Jakobi, 79.), Nagy B. Vezetőedző: Nagy I. Géza. Gólszerző: Kern (0-1) a 4., Gruber (1-1, tizenegyesből) a 30., ifj. Marton Krisztián (2-1) a 94. percben. Kiállítva: Erdős (Bokod) a 75. percben.
    A 6. fordulóból elhalasztott és elmaradt Bakonysárkányi SE–Réde KSE mérkőzés 3 pontját 3-0-s gólkülönbséggel a Bakonysárkány kapta.

Északi csoport, a 3. fordulóból elhalasztott mérkőzésen
    Süttői SC II.–Szárligeti SE 2-2 (1-0)
    Süttő, vezette: Linn Kevin (Kovács Zsolt).
    Süttő II.: Latorcai – Barnóczki, Mezei, Ölveczky K. G., Tóth K., Cziván, Engelbrecht, Pató, Végh (Czinege, 71.), Juhász (Tóth P., 46.), Styecz (Kovács P., 46.). Szárliget: Pásku – Kutrucz N., Tóth István, Nagy G., Kapui, Kálló, Vigh, Kutrucz Zs. B., Lévai, Mihaliszkó, Farkas D. (Tóth Imre, 46.). Vezetőedző: Mezei Ferenc. Gólszerző: Engelbrecht (1-0) a 36., Tóth P. (2-0) az 53., Kutrucz N. (2-1, tizenegyesből) a 65., Vigh (2-2) a 77. percben.

TABAK–Lábatlani ESE 1-4 (1-2)
    Tokodaltáró, vezette: Sándor Tamás (Szalay Norbert).
    TABAK: Békési A. (Gárdonyi, 46.) – Fehér (Szabó, 76.), Felföldi G. (Soláry, 46.), Klányi, Farkas, Kara L., Békési P., Felföldi Á. K., Kara N., Kara G. B. (Mátyók, 46.), Boldizsár. Lábatlan: Balla (Németh, 82.) – Chirita, Teiter, Sárközi (Kis-Szölgyémi, 76.), Cseh, Deme, Huszák, Gere, Török, Janusz (Nyergesi, 79.), Góth. Technikai vezető: Dudás Ádám. Gólszerző: Góth (0-1) a 21., Gere (0-2) a 38., Békési P. (1-2) a 45., Janusz (1-3) a 63., Janusz (1-4) a 72. percben.

Vértestolnai TE–Baj KSE 0-6 (0-3)
    Vértestolna, vezette: Sárdi Éva (Németh Zsolt, Vida Barbara).
    Vértestolna: Hartai Zs. – Haraszti (Iványi J. I., 46.), András, Piff, Iványi K., Harmados (Jakab, 57.), Sebestyén, Bach, Erdős, Ruckenbrót, Vigh. Technikai vezető: Straub József. Baj: Bodzay – Markó, Pálinkás (Vörös, 72.), Beigelbeck, Nagy (Bugyi, 80.), Kovács L. (Kovács B., 80.), Jurassa, Lounes, Németh Á., Kutak, Kuzma (Hermann, 80.). Gólszerző: Kutak (0-1, 11-esből) a 20., Kuzma (0-2) a 36., Jurassa (0-3) a 42., Lounes (0-4) az 51., Pálinkás (0-5) az 55., Kutak (0-6) a 72. percben.

Bar-Nul Szomódi SE–Süttői SC II. 2-1 (1-1)
    Szomód, vezette: Bankó István (Urbanics Áron, Janovics Ádám).
    Szomód: Barassó – Szöllősi, Tóth N., Szőnyi (Bóka, 56.), Bárányos, Simkovits, Czeglédi, Purgel Z., Sáhó (Szili, 46.), Bogdán (Gulyás, 70.), Lengyel (Metzger, 46.). Vezetőedző: Andai Béla. Süttő II.: Kovács D. – Barnóczki, Kovács P. (Styecz, 67.), Tóth K., Kovács R. Sz. (Czinege, 46.), Pató, Varga F. (Mezei, 75.), Juhász, Galambosi, Kiss, Cziván. Gólszerző: Kiss (0-1) a 18., Simkovits (1-1) a 29., Bárányos (2-1) a 77. percben.