Az öt megyei csapat közül három szombaton lépett pályára.

A Dorog égett a legnagyobbat: az NB III-as Szekszárd otthonában csak a 89. percben tudtak egyenlíteni, majd büntetőkkel ki is estek Miskei Attila tanítványai. A Komárom egyenrangú ellenfél volt a Puskás Akadémia számára: a félidőben 1-1 volt az állás, de a szünet után két légiós is betalált, így végül a Puskás Akadémia ment tovább.

A legnagyobb harc Tatabányán volt. Ide az Igor Bogdanovic (korábbi DVSC-csatár) által vezetett Hajdúböszörmény látogatott. A vendégek kezdtek jobban, és fölényük hamar góllá is érett. Ezt követően aztán Györgykovács beadását Árvai fejelte a kapuba (1-1). A Hajdúböszörmény nem adta fel, és gyorsan egyenlített is. Támadójuk nagyon csúnyán lefutotta Nagy Richárdot, majd a kifutó Balla mellett a rövidbe emelt. Az utolsó tíz percben aztán eldönthette volna a HSE, lőttek is egy gólt, de a játékvezető nem adta meg. Ilyenkor a vendégek vezetőedzője körülbelül a negyedik nyalókáját fogyasztotta el, bár talán egyet közülük a kispadhoz vágott. A végén jött a dráma: Árvai átcselezte magát a fél védelmen, már majdnem úgy tűnt, hogy sokat várt, de végül lövése utat talált a kapuba. Ezzel a Tatabánya 3-2-re nyerni tudott.